Рівненщина готується збирати кавуни

На Рівненщині у серпні розпочнеться збір врожаю кавунів. В області фермери вирощують баштанну культуру на 50 гектарах землі, розповів керівник Асоціації фермерів області Андрій Кузьмич. Він пояснив, чи складно їх вирощувати на півночі України та як розвиватиметься непритаманна для області культура.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне.

У 2023 році фермери на Рівненщині засіяли свої землі кавунами орієнтовно на 50 га землі, надалі територія посіву може збільшитися, говорить Андрій Кузьмич:

«Є декілька господарств, які ризикнули вирощувати кавуни. Вони для нашої області нетипові. Вираховуючи ситуацію, яка складається в нас в країні, наші фермери ніколи не здадуться та будуть збільшувати площу посіву під цю баштанну культуру».

Голова асоціації фермерів говорить, що на початку сезону ціна на кавуни завжди більша. Рівненські кавуни мають бути дешевші.

«У нас в області вирощують кавуни на крапельному поливі, без цього не виросте баштанна культура. На Херсонщині більше сонця, там тепліші дні, там інший клімат. У нас він суворіший, у будь-який момент можуть бути заморозки. Є декілька способів посадки — це з розсади, або прямо із насіння. У нас же тільки з розсади, яка вирощується у парниках. Зараз температура стабільна, а ночі холодні — це ніяк не вплине на ріст кавунів. Вже за якихось там півтора-два тижні на Рівненщині будуть збирати кавуни», — говорить Андрій Кузьмич.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну агрономи, які працювали на півдні — релокувалися на Рівненщину.

«Перші спроби вирощувати кавуни в області були ще у 2015 році. Тоді кавуни з Херсону були дешеві. В області вирощували для себе, для сім’ї, для близьких. Технологічно, щоб виростити якісний, хороший продукт, потрібні знання. Зараз багато сильних агрономів, які працювали на півдні, вони релокувалися сюди. Для них створюють умови і вони діляться цим досвідом», — каже Андрій Кузьмич.

Після початку повномасштабної війни в області почали вирощувати непритаманні для регіону культури, зазначив керівник асоціації фермерів:

«Не тільки кавуни у нас почали вирощувати, а й баклажани, і перець Білозірка, тобто ті овочі, які раніше були для нас непритаманні. Країна точно не буде голодна. У нас дуже працьовиті люди, які розуміють, що під час війни потрібно забезпечувати продовольчу безпеку».

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *