Ринок замороженої малини США більш вигідний для України, ніж європейський

Україна продовжує нарощувати поставки замороженої малини в США, що є гарною тенденцією з огляду на гостру потребу диверсифікації експорту.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

За оцінками Андрія Ярмака, економіста ФАО, Україна постачає більшу частину малини до Польщі, залишаючи там близько $100 млн доларів доданої вартості від експорту різних видів ягід. Польща ж цю продукцію реекспортує в інші країни, насамперед у Німеччину. Однак Польща останніми роками регулярно створює бар’єри для постачань української продукції, набуваючи репутації вельми ненадійного торгового партнера.

При цьому США є другим найбільшим імпортером замороженої малини у світі після Німеччини, і ціни на цьому ринку, як правило, вищі, ніж на ринку Євросоюзу. Відповідно, поставки замороженої малини в США вигідні, навіть, попри дорожчу зараз логістику.

Потрібно зазначити, що за перші три квартали 2023 року Україна вже експортувала до США 84 тонни замороженої малини. Це порівняно невеликий обсяг, але це в 6 разів більше, ніж торік, а отже, перші пробні поставки малини були успішними. Звісно, у рейтингу постачальників малини до США Україна не входить навіть до топ-10, але потрібно відзначити позитивну тенденцію зростання обсягу поставок, у той час як четвірка лідерів: Мексика, Чилі, Сербія та Канада – всі істотно знизили обсяги експорту в цей період.

Нагадаємо, що вперше Україна експортувала малину до США два роки тому. США щорічно імпортують близько 45-50 тис. тонн замороженої малини, а обсяги імпорту мають тенденцію до зростання.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *