Реформа меліорації: є обнадійливі результати

Реформа меліорації: є обнадійливі результати

Незважаючи на труднощі воєнного часу, у 2023 році реформа меліорації в нашій країні активно розвивалася і набирала обертів. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на darg.gov.ua.

Так, наприкінці минулого року відповідно до Закону України «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель» у рамках меліоративної реформи вперше в Україні відбулася передача об’єктів інженерної інфраструктури меліоративної мережі у власність організації водокористувачів.

Держрибагентство передало технічну інфраструктуру Суворовської зрошувальної системи в Одеській області Спілці водокористувачів «Вода життя». Відтепер землекористувачі, які є членами цієї ОВК, отримають можливість повноцінно управляти переданими об’єктами. Зокрема, вони зможуть залучати інвестиції, впроваджуючи нові енерго- та водозберігаючі технології для більш ефективного використання водних ресурсів. У результаті може бути підвищена врожайність і міжнародна конкурентоспроможність української сільгосппродукції.

Водночас, зрошувальний сезон 2023 року пройшов успішно та на високому рівні. Зокрема, водогосподарські організації Держрибагентства в Одеській, Запорізькій та Миколаївській областях забезпечили подачу води на загальній площі 38,8 тис. га. Водопостачання забезпечували 120 насосних станцій, які подали близько 100 млн м3 води, що на 25% більше, ніж торік. 

У 2023 році активно створювалися організації водокористувачів:

  • 12 – у Черкаській області;
  • 8 – в Одеській;
  • по 3 – у Полтавській та Дніпровській;
  • 2 – у Житомирській;
  • по 1 – у Вінницькій, Харківській, Миколаївській та Київській областях.

При цьому 29 ОВК створено на зрошувальних системах та 3 – у зоні осушення. На території, що увійшла до складу вказаних вище організацій водокористувачів, у 2023 році зрошено 46 тис. га земель, що становить 35 % від загальної площі зрошення в Україні.

Крім того, вже 7 організацій водокористувачів зареєстрували інформація про меліоративну мережу, яка охоплює їхню територію, в Національному земельному реєстрі. Наступним кроком стане отримання права власності на меліоративні споруди. Це свідчить про те, що процес реалізації реформ у секторі гідромеліорації активно триває.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *