Re:farm: енергійний початок нового аграрного сезону

Досвід, технології та інновації: чим запамʼяталася учасникам конференція Re:farm.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на постреліз Re:farm.

Навіть в умовах повномасштабної війни українські аграрії можуть залишатися ефективними, розвиватися та впроваджувати інновації у власні бізнес-процеси. Це переконливо довела конференція про технології та людей — Re:farm, що відбулася 8-9 лютого у Львові. Вже вдруге цей захід зібрав кількасот учасників та десятки спікерів з Україні та з-за кордону.

Конференція Re:farm стала унікальною подією в українському агро, обʼєднавши усіх дотичних до агросфери фахівців «під одним дахом»: її учасниками стали керівники та власники агропідприємств, агрономи, інженери, спеціалісти з точного землеробства та інші спеціалісти. Неймовірна атмосфера, актуальні теми, сильні спікери, реальні кейси — все це створило незабутні враження та дало потужний заряд енергії учасникам на старті нового сезону.

Спонсорами конференції стали компанії Zemlerob та Agrosem.

Re:farm у цифрах:

  • 2 дні інтенсивного спілкування: виступи, панельні дискусії, неформальне спілкування між учасниками.
  • 70 потужних вітчизняних та зарубіжних спікерів, що ділилися своїми знаннями та досвідом.
  • Близько 1200 учасників, що зібралися з усіх регіонів України.
  • 4 тематичних потоки, що охопили найактуальніші питання сучасного агросектору: «Технології», «Виробництво», «Точне землеробство» та бізнес.

Проте цифри окреслюють масштаб, але не передають атмосферу заходу. Як зазначив один з учасників Re:farm Роман Косенко, подія була дійсно грандіозною.

«Конференція Re:farm — це грандіозна подія. Re:Farm, на мій погляд, є тією платформою, яка обʼєднує всі ці три речі! Люди, технології, точні системи та досвід, основні принципи таких заходів», — поділився враженнями він.

Потоки свідомості: чим поділилися спікери конференції

Тематичні потоки на Re:farm вибудували таким чином, щоб охопити найбільш актуальні теми та проблеми сучасного землеробства, у тому числі і процеси переробки, пошуку ринків збуту та експортних можливостей.

Зокрема, у потоці «Виробництво» досвідом з вирощування продукції згідно європейських стандартів якості поділилися Ярослав Мазуренко, керівник департаменту аграрного виробництва ТОВ «Вілія», та Євген Дудка, засновник компанії.

Про можливості та перспективи водної меліорації розповіла Олеся Точицька, заступник з земельних питань та розвитку господарства ФГ «Аделаїда».

Про аграрно-продовольчі ринки, перспективи для українського агробізнесу, можливості та ризики розповідала в рамках потоку «Виробництво» Ольга Трофімцева, доктор аграрних наук, екс-посол з особливих доручень МЗС, екс-заступник Міністра АПК.

До речі, свої враження від конференції Ольга Трофімцева висловила коротко, але яскраво:

«Неймовірний крутий вайб на заході. Як приємно бачити всіх-всіх. І особливо навіть фермерів-бійців, які в свою відпустку приїхали на Re:farm».

Окрім того, в потоці «Виробництво» обговорювали питання ефективності процесів, можливості переробки та роботи з нішевими культурами, такими як амарант чи коноплі. Від карбонфармінгу до бізнесу на курях — так можна коротко охарактеризувати охват тем потоку.

І про медичний канабіс поспілкуватися встигли в рамках панельної дискусії «Перспективи вирощування технічної та медичної коноплі в Україні».

Про інвестиції, ризики агробізнесу, можливості заощадити та перспективи фінансового успіху говорили у тематичному потоці «Бізнес».

Зокрема, про те, як залишитись на плаву у скрутні часи без фінансової подушки розповіла Марія Загородня з СФГ «Анкор». Григорій Шамрицький розповів про деталі отримання грантів, що наразі є дуже актуальним для аграріїв. Про завдання, мотивацію та «головні болі» власників агробізнесу розповідав Андрій Капріца, власник ФГ «Флора А.А.». А про те, як добирати ефективних людей у власну команду, як їх вчити та чим мотивувати, поділився з власного досвіду Сергій Макуха, власник ФГ «Інтер-Агро-База».

Дуже насиченим став потік «Технології», особливо учасників вразив виступ York Bayer та Романа Гринишина на тему «Збалансування поживних елементів у грунті за ЄКО, як альтернатива класичній системі живлення рослин, що базується на виносі елементів та на кислотності грунту». Глядачі просто «закидали» доповідачів своїми питаннями. Про рН ґрунту та його вплив на урожайність культур розповів Юрій Лисак, головний агроном компанії «Агро-Регіон», про гібридну технологію обробітку грунту зробив цікаву доповідь Сергій Суровий, фермер та агроном-консультант. Роман Шнуровський, представник АПП «Золота нива», поділився нюансами технології вирощування цукрових буряків, які знову повертають собі посівні площі у різних областях країни.

Загалом потік «Технології» охопив дуже багато актуальних та потрібних тем, починаючи з живлення рослин (зокрема, фосфорного, про яке докладно розповів Сергій Галушка, технолог по живленню Західного хабу МХП, та калійного, про яке говорив Володимир Мірненко, бренд-менеджер компанії PÖTTINGER), мікробіології та біотехнологій, і закінчуючи вирощуванням жита на проблемних грунтах та питаннями сушіння зерна.

Найбільше відвідувачам сподобався потік «Точне землеробство», в рамках якого потужні спікери детально розібрали і саме поняття точного землеробства, і його складові, і нюанси впровадження та застосування. Про базу точного землеробства, а також аналізи грунту та як їх прочитати самостійно розповідала Валерія Ващенко, директорка з інновацій компанії «ZEMLEROB».

Власним досвідом та результатами застосування диференційованого висіву кукурудзи поділився Павло Янін, представник «Епіцентр-Агро». а Мирослав Гуранський детально розповів про картографування врожайності та налаштування збору даних на підприємстві. Найбільший фермер з Чехії Josef Chára дав поради, як інструменти точного землеробства перетворити на реальні гроші.

Два дні учасники опановували досвід спікерів з точного землеробства, говорили про все: карти завдань VRI, зони продуктивності, диференційований посів та внесення, системи картування та космічні технології.

Цікавою «родзинкою» тематичного потоку став спільний виступ кількох спікерів «FUCK-UP EVENING: чесно (смішно) про конфузи в точному землеробстві», про який організатори отримують позитивні відгуки донині.

Окрім власне робочих та пізнавальних виступів, дискусій, розмов, конференція Re:farm запамʼятається її учасникам вечірньою програмою та енергійним виступом львівського гурту Lemko Bluegrass Band, а також освідченням одного зі спікерів потоку «Технології» — Віктора Рибалко, який зробив пропозицію коханій прямо на сцені!

Організатори та учасники конференції традиційно на закриття заходу зробили спільне фото зі сцени на згадку про 2 неймовірні дні.

А найкраще враження від події підсумував один зі спікерів, Григорій Шамрицький.

«Дякую організаторам. Такого, як ви, ніхто не робить в Україні, адже ви не просто надаєте нам доступ до інформації, поєднуєте нас один із одним, створюючи додаткову вартість і нові продукти, а розвиваєте цим самим економіку України, та повністю РЕФОРМУЄТЕ підходи до агро!», — зазначив він.

Адже саме завдяки таким заходам, як Re:farm, український агросектор продовжує розвиватись навіть в умовах війни.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *