Програма Grain from Ukraine працює: в Нігерію доставили чергову партію українського зерна

Корабель з українським зерном, відправлений з турецького Самсуна в рамках програми Grain from Ukraine, досяг Нігерії, повідомив посол України в Туреччині Василь Боднар.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Укрінформ.

«Корабель Fuat Sezgin вирушив у Нігерію 30 грудня. За нашими даними, він прибув у порт Харкорт 22 січня та вже став на розвантаження. Ініційована Президентом Зеленським програма Grain from Ukraine для найбільш нужденних країн успішно триває та, як бачимо, має своє практичне втілення», – сказав Василь Боднар.

Посол України в Туреччині зауважив, що зерно, відправлене в Нігерію, зберігалося на складах в Туреччині в рамках Всесвітньої продовольчої програми ООН й було відправлене в Африку за програмою Grain from Ukraine з турецького порту Самсун.

«Ця програма демонструє як Україна, треті країни та ООН можуть діяти спільно, аби унеможливити маніпуляції та шантаж продовольством з боку країни-агресорки та допомогти тим країнам, які потребують підтримки продовольством найбільше. Альтернативний морський коридор ефективно діє, програма Grain from Ukraine працює. Спроба історичного дежавю Росії, цього разу з масштабування голодомору на весь світ не спрацювала», – рказав Василь Боднар.

За словами дипломата, найкращою відповіддю спробам Росії протидіяти вивезенню продовольства з України, є міжнародна солідарність та спільні зусилля країн та міжнародних організацій у забезпеченні безпеки судноплавства в Чорному морі.

Всесвітня продовольча програма ООН, яка є найбільшою гуманітарною організацією у світі, ще в період дії Чорноморської зернової ініціативи зробила запас зерна. Станом на липень 2023 року 80% своїх запасів зерна ВПП ООН було закуплено в України , порівняно з 50% до війни. За час реалізації Чорноморської зернової ініціативи з українських портів до Ефіопії, Ємену, Афганістану, Судану, Сомалі, Кенії та Джибуті відправлено понад 725 тис. тонн пшениці.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *