Потрібно створити імідж українських вин, – Сергій Клімов

Потенціал експортних ринків для українських вин колосальний, переконаний амбасадор українських вин Сергій Клімов. Головне – створити імідж українських вин, пропонуючи унікальні сорти винограду, малі виноробні, нові цікаві регіони та теруарні вина.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на forbes.

«Українське вино – напевно, найбільш нерозкритий продукт аграрного сектору України з величезним потенціалом», – каже засновник фестивалю Kyiv Food and Wine Festival і амбасадор українських вин Сергій Клімов.

Він переконаний: «винна дипломатія» здатна підняти імідж України у світі. Головна задача – продавати вино не цистернами, а готовим продуктом, промотуючи локальні сорти винограду та нові регіони.

До повномасштабної війни Україна в середньому виробляла 160 млн літрів вина на рік. Для прикладу, Швеція тільки за жовтень 2023-го спожила 214 млн літрів вина. Це лише один зі стратегічних дружніх ринків для України. Водночас сам лише Лас Вегас може випити за вечір п’ятниці стільки, скільки українська велика крафтова виноробня виробляє за рік.

Згідно даних Офісу з розвитку підприємництва та експорту та Національного проєкту Дія.Бізнес в 2021 році Україна експортувала вина та вермутів пляшками та балком на $17,95 млн. У 2022-му загальний експорт склав $9,07 млн, а в 2023-му загальний експорт українських вин за девʼять місяців склав $8,12 млн.

Серед топ країн помітна суттєва зміна лідерів: найбільше українських вин придбала Румунія, вперше у списку десяти найбільших покупців – Японія та Швеція.

У 2023-му було представлено перший об’єднаний стенд українських виноробів з 11 учасників на винній виставці Prowein в Дюсельдорфі. Цей проєкт підтримала програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

З червня почалась активна робота у Швеції за підтримки місцевого Українського культурного центру та музею Spritmuseum. Презентували шведам велику виставку Brave Wine, присвячену українським виноробням та історіям з російською окупацією деяких з них. В тому ж місяці представили українські вина на конференції для Master of Wine – вона вважається найвищою відзнакою у професійній винній спільноті. За 2023 рік було проведено понад 30 презентацій з дегустаціями. Окрім вищезгаданих країн, це ще й Чехія, Італія, Норвегія, Ісландія і Німеччина.

Наприкінці 2023 року на ринку країн Балтії представлено вже сім українських виноробень: це Beykush Winery, Stakhovsky Wines, Villa Tinta, Father’s Wine, Frumushika Nova і Chateau Chizay. Сім – в Японії: Stakhovsky Wines, Beykush Winery, Father’s Wine, Villa Tinta, My Wine, Chateau Chizay і 46 parallel. На ринку Швеції їх чотири: Shabo, Odesos, Koblevo, Oreanda. Заключені контракти з пʼятьма іншими, у процесі – домовленості із Beykush Winery.

На ринку Великої Британії представлено Beykush Winery та Bolgrad, незабаром доєднаються ще 6. У США уже вийшли Artwinery та Chateau Chizay, і скоро зʼявляться Beykush Winery, Stakhovsky Wines та Villa Tinta. У 2024 кількість нових ринків буде збільшуватись.

Українські вина експортуються в 49 країн. Основна мета – створити імідж українських вин, продаючи не балк, а пропонуючи готову продукцію з доданою вартістю: наші унікальні сорти винограду, малі виноробні, нові цікаві регіони та теруарні вина.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *