Польські цукровики також протестуватимуть проти українського імпорту

Польська асоціація виробників цукрових буряків приєднається до загальнонаціональної акції протесту аграріїв, запланованої на 24 січня 2024 року. Польські фермери планують перекрити дороги по всій країні впродовж двох годин 24 січня, з 12:00 до 14:00. Також існує ймовірність, що учасники протесту можуть заблокувати польсько-український кордон.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на kzpbc.com.pl.

Польські цукровики скаржаться, що необмежений імпорт цукру з України до ЄС зріс у 20 разів у 2022/23 маркетинговому році, тоді як у сезоні 2023/24 ці обсяги можуть бути до 35 разів вищими. Крім того, перспектива збільшення посівів та виробництва цукру у 2024/25 маркетинговому році приблизно на 20% вплине на експортні можливості України, які перевищать 1 млн т.

Цукрова галузь не може впоратися з безпрецедентним зростанням імпорту та стабільно функціонувати в коротко- та середньостроковій перспективі, вважають у польські фермери.

Вони впевнені, що необхідно запровадити необхідні інструменти для захисту вітчизняних виробників від несприятливих наслідків необмеженого імпорту, зберігаючи необхідний рівень підтримки українських громадян. Надзвичайно важливими є дії, спрямовані на допомогу українським громадянам у подоланні наслідків війни внаслідок російської агресії. Проте для майбутнього відновлення України також важливо зберегти певний доступ до ринків третіх країн, щоб уникнути того, щоб Україна стала виключно залежною від експорту до ЄС.

Тому польські виробники цукрових буряків закликали Європейську комісію запровадити механізми, які ефективно убезпечать ринки держав-членів, зокрема ринки прифронтових країн, від подальшого збільшення імпорту цукру з України та його негативних наслідків для прибутковості сільськогосподарського виробництва та функціонування фермерських господарств.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *