Погодні умови першої половини липня сприяли розвитку хвороб сільгоспкультур, – НААН

Згідно з інформацію НААН України, незважаючи на досить тривалий період спекотної погоди, агрометеорологічні умови для вегетації сільськогосподарських культур в Україні в першій половині липня залишалися у цілому задовільними.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

«Погіршення стану пізніх сільгоспкультур не спостерігало завдяки досить високій для липня вологості повітря у денні години, яка не дозволяла рослинам в’янути, а тривалість дії високих температур повітря не була критичною», – зазначили вчені.

Також вони повідомили, що дощі в липні були сприятливими для поповнення вологозапасів ґрунту на посівах пізніх технічних культур, пом’якшували негативну дію високих температур повітря та ґрунту, зокрема на ріст і розвиток кореня цукрових буряків.

«Разом з тим, зливи і сильні дощі у поєднанні із шквалистим посиленням вітру, були несприятливими для достигання зерна озимих та ранніх зернових сільськогосподарських культур, місцями спостерігалося полягання незібраних посівів пшениці озимої та ячменю ярого. За повідомленням агрометеорологів у районах випадіння граду західних, північних та східних областей спостерігалося локальне пошкодження посівів ріпаку озимого, кукурудзи, сої», – йдеться у повідомленні.

Також фахівці додали, що вищевказані погодні умови сприяли розвитку збудників хвороб. В цілому ж умови для проведення польових робіт в першій половині поточного місяця були переважно малосприятливі, через випадіння опадів і місцями сильно зволоженого верхнього шару ґрунту.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *