Питання експорту нового врожаю буде важливішим ніж його зберігання, – Денис Марчук

В Україні намолочено більше 2 млн тонн зерна, по окремим культурам врожайність буде вища за минулорічну, але валовий збір зменшиться на 5-6 млн тонн зерна. Гострої проблеми зі зберіганням врожаю, як це було минулого року, не буде. Ключовим питанням лишається змога експортувати агропродукцію, розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

«Відбувається друга посівна і збиральна кампанія в умовах повномасштабного вторгнення країни-агресора росії. Звичайно, в цих умовах говорити про показники, які ми мали станом на 2021 рік, не доводиться. Наразі вся Україна приступила до збирання зернових культур. На сьогодні намолочено більше 2 млн тонн зерна, що є непоганим стартом. По окремим культурам  показники врожайності будуть кращі за минулорічні, але в цілому врожай у 2023 році буде значно менший в порівнянні з 2022 роком, приблизно на 5-6 млн тонн. Нагадаю,  що 2022 році  вдалося зібрати більше 70 млн тонн зернових та олійних, в 2023 врожай буде в межах  66-68 млн тонн», – розповів Денис Марчук.

Гострим залишається питання експорту української агропродукції.

«Зібраного врожаю буде достатньо для забезпечення продовольчої безпеки всередині країни і здійснення експортного потенціалу. На внутрішні потреби потрібно 18 млн тонн, решта спрямовується на експорт. Питання зберігання зерна не буде стояти так гостро, як минулого року. З врахуванням зменшення валового збору, потужностей зі зберігання повинно вистачити. Ключовим питанням залишається реалізація агропродукції, для чого потрібний безпечний рух кораблів Чорним морем та розвиток Шляхів солідарності через ЄС», – додав заступник голови ВАР.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *