Під час весняної посівної продажі Ostchem RETAiL сягнули 110 тис. тонн мінеральних добрив

Євген Хуриленко, керівник роздрібного напрямку OSTCHEM RETAiL

110 тисяч тонн мінеральних добрив було продано Ostchem RETAiL під час весняної посівної кампанії-2023. Про це розповів керівник роздрібного напрямку Ostchem RETAiL Євген ХУРИЛЕНКО в інтерв’ю для LATIFUNDIST.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресреліз Ostchem RETAiL.

Ostchem RETAiL – один з трейдерів OSTCHEM, який займається роздрібними поставками добрив для фермерів та продає близько 15-20% сумарного обсягу проданих добрив, які виробляються заводами OSTCHEM.
Євген Хуриленко назвав посівну сезону 2023 «аномальною» через незвично тривалий період активної купівлі добрив.

«Якщо раніше вони (агрохолдинги) купували добрива заздалегідь, тому що це зручніше і дешевше, то весною вони купували в останній момент, виходячи з поточних потреб і ситуації на ринку, з урахуваннями ризиків. До того ж, в цьому сезоні навесні довго стояла сира і холодна погода, що також розтягнуло високий сезон на ринку добрив», — додав Хуриленко. 

За його словами, змінилась структура споживання мінеральних добрив аграріями.

«Лідером споживання, як і раніше, залишається селітра — більше 50%, це класика. На друге місце у нас в цьому сезоні вийшов КАС — 35%. На третьому місці — карбамід, 15%», — зазначив Хуриленко.

В 2023 році відбулось зниження споживання складних добрив, що обумовлено об’єктивними причинами.

«Складні добрива раніше поставлялись в Україну з недружніх країн. Не секрет, що 80% цих добрив імпортувалися з Білорусії. І на цьому була побудована логістика більшості українських дистриб’юторів, які працювали зі складними добривами», — пояснив Хуриленко.

За словами Хуриленко, частка Ostchem RETAiL на ринку карбаміду скоротилась через різке зростання імпорту.

«Ємність ринку карбаміду в Україні — приблизно 800 тис. тонн. При цьому наша частка — в межах 200 тис. т. А 600 тис. тонн сьогодні імпортується. Ринок сьогодні повністю відкритий, він вільний», — наголосив Хуриленко.

За словами керівника Ostchem RETAiL, у цьому році на ринку суттєво пожвавились обмінні угоди — коли укладаються угоди обміну добрив на зерно.

«За цю весняну посівну кампанію ми обміняли немало — в еквіваленті більше 100 тисяч тонн зерна», — наголосив Хуриленко.

За його словами, збільшення обсягів обмінних угод — вимушений крок, пов’язаний з дефіцитом обігових коштів у аграріїв та зростанням вартості кредитів.

«Давайте чесно — на ринку сьогодні доступного банківського фінансування майже немає, бо космічні відсотки. Самі банки сьогодні не можуть як раніше фінансувати аграріїв. Це — реалії часу. По-друге, значно зросла вартість банківського сервісу, що більшості фермерів не підходить, оскільки з’їдає рентабельність агробізнесу, яка через війну і так зменшилась», — каже він.

За оцінками Хуриленко, обсяги ринку добрив аграріями скоротилося приблизно на 30%, порівняно з довоєнним періодом.

«Сьогоднішній ринок добрив я оцінюю на рівні 1,5-2,5 млн т. Його динаміка залежатиме від трьох базових факторів – ходу війни, цін на газ та світової ціна на агропродукцію», — зазначив Хуриленко.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *