Першу партію українського ріпаку розвантажують у Ризькому порту

Минулого тижня на Rīgas Universālais Termināls (RUT) прийнято та вивантажено тестовий поїзд з українським ріпаком, який до Ризького порту доставила дочірня компанія Латвійських залізниць — SIA «LDZ CARGO».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ldz.lv.

З України доправили 1423 т ріпаку в 54 контейнерах. Вони прибули до Каунаського інтермодального залізничного терміналу, де були завантажені на платформи SIA «LDZ CARGO» для продовження шляху до Риги. Наразі український ріпак розвантажується та зберігається на складах RUT.

«З початку повномасштабної війни термінали Ризького порту активно працювали над перевезенням українських зернових продуктів, але досі вони надходили до порту автомобільним транспортом, який за обсягом перевезень не йде ні в яке порівняння із залізничним. Декілька терміналів у Ризькому порту за технологічними та інфраструктурними можливостями були б повністю готові приймати та якісно обробляти контейнерні поїзди з українськими зерновими. Сподіваємося, що це перше випробування для всього логістичного ланцюга виявиться успішним і відтепер ми будемо регулярно приймати потяги з українським зерном у Ризькому порту», – наголосив менеджер Ризького вільного порту Ансіс Зелтінш.

Прийом зерна в контейнерах – новий досвід для терміналів Ризького порту. Едгарс Рудзітіс, керівник департаменту наливних складів компанії RUT, підкреслює, що термінал обладнаний і готовий приймати зернові контейнерні поїзди з України. Незважаючи на новий вид перевантаження та виклики, всі роботи були виконані оперативно, можливості терміналу також дозволили перевізнику виконати головну вимогу – швидко звільнити залізничні платформи для нових відправлень.

Контейнери були відправлені з України 25 вересня, 8 жовтня їх перевантажили на платформи SIA «LDZ CARGO» в Каунасі, а вже 11 жовтня платформи прибули до Ризького порту і почалося розвантаження на Ризькому універсальному терміналі.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *