Озимі перейшли в фазу зимового спокою в задовільному стані

Згідно з інформацією Національної академії аграрних наук України, станом на кінець першої декади грудня озимі зернові культури в Україні остаточно перейшли у фазу зимового спокою.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

«Небезпечних для їх перезимівлі явищ наразі не спостерігається. У найхолодніші дні мінімальна температура ґрунту на глибині вузла кущіння озимих культур у західних, північних, Харківській, Полтавській, Дніпропетровській, Вінницькій та Одеській областях знижувалася до 1-5°С морозу, на решті території країни – до 0-1°С тепла», – зазначили фахівці НААН.

Також уточнюється, що, за даними ННЦ «Інститут землеробства НААН», рослини озимих зернових культур (пшениці, ячменю, жита, тритикале) увійшли в зиму у фазі «кущіння».

«Стан посівів переважно добрий. За даними наукових установ НААН після проведення осіннього обстеження, густота посівів сформувалася в межах 215-530 рослин на 1 м², загальна кількість стебел на 1 м² становила від 445 до 1260, кущистість сформувалася в межах 1,5-3 стебел на одній рослині. Висота рослин становила від 10 до 22 см», – додається в повідомленні.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *