На Кіровоградщині замість соняшнику вирощують кавуни та дині

Фермер з Кіровоградщини Геннадій Тактаров на полі площею 24 гектари навесні вперше посадив баштанні культури. Сам облаштував зрошувальну систему. До цього два останні роки сіяв на цьому полі соняшник. Каже, через складнощі з його продажем та через те, що частина Херсонщини, де вирощували баштанні, окупована російськими військовими, вирішив вирощувати кавуни та дині.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на suspilne.

Сказав, про врожайність говорити зарано. Зібрали десяту частину врожаю.

«Будемо ближче до вересня оцінювати. Мінус у тому, що замало досвіду і з кожним днем його набираємося. Сподіваємося, що у наступному році буде більше досвіду».

Продає кавуни в залежності від сорту – від 18 до 20 гривень за кілограм, дині – від 30 до 35 гривень. Зібране продають самі та реалізовують у двох торговельних мережах Кропивницького. В одній з них кілограм кавуна коштує 28 гривень 99 копійок, дині – 64 гривні 99 копійок.

Цьогоріч на Кіровоградщині 13 господарств вирощують баштанні культури на площі три тисячі гектарів. Це на 100 гектарів більше, ніж торік, розповіла керівниця департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова. Вважає, збільшити обсяги не дозволяє відсутність обладнаних складів для зберігання вирощеного.

«Для того, щоб мати певну рентабельність, певний запас грошовий, треба цю всю продукцію продати не в один день з поля посереднику, а розтягнути та намагатися реалізувати через торговельну мережу, а зі збереженням є проблеми».

Держава може допомогти фермерам не зі зберіганням, а з вирощуванням кавунів та динь.

«У фермерів є можливість скористатися державною підтримкою для встановлення й облаштування теплиць. Є така програма державна, вона гарантує виробнику до семи мільйонів гривень на одну теплицю, у залежності від новостворених робочих місць».

Фермер Геннадій Тактаров каже, кавуни та дині збиратиме до вересня. Поки зберігати їх ніде, тому площу наступного року збільшувати не буде.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *