На Івано-Франківщині інвестори отримали перший урожай лохини

Перший урожай лохини збирають у селі Мала Кам’янка П’ядицької громади, що на Івано-Франківщині. За три дні працівники комунального підприємства зібрали 275 кг, розповіла директорка «Добробут Захід» Уляна Гайдейчук.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне.

За її словами, три роки тому у селі на площі 4,8 га висадили 13 тис. 850 кущів лохини за грантові та бюджетні гроші, а також частку від інвесторів. На полі ростуть три сорти – ранній, середній і пізній, тож урожай збиратимуть до кінця літа.

«Три роки після посадки ми «розганяли» кущі. Тепер надіємося на гарний урожай. Перша посадка кущів – це одна клітка на 2,4 га. Потім побачили цю гарну ягоду і посадили ще одну інвестиційну клітку. Ми надіємося на інвесторів та розвиток. Проєкт виграли на 16 га, тому нам є куди розвиватися», – розповідає Уляна Гайдейчук.

За її словами, зараз до проєкту залучили п’ятьох інвесторів. 7 360 кущів вже посадили, і ще 3 200 планують висадити.

Серед інвесторів – Наталія Гнатишин з чоловіком. Жінка каже: п’ять тисяч кущів на цьому полі належать їм, тож через два роки, коли з однієї рослини можна буде зібрати 5 кг, вони планують отримати прибуток. Зараз на утримання одного куща подружжя виділяють 100 грн. А перший урожай становить 0,5 кг з рослини.

«Інвестор отримує в кінці свою відсоткову частинку грошима. Підприємство збирає ягоду, вилучає, здає, так само веде затрати – це оплата праці людей. І тому інвестор отримуватиме певний відсоток від плодоносних кущів», – пояснює Наталія Гнатишин.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *