Логістика – головна проблема для аграріїв, – Олег Хоменко

Дорога та складна логістика стають визначальним фактором для аграріїв, особливо після чергового підвищення вартості оренди вагонів з боку Укрзалізниці, що призвело до щомісячних втрат аграріїв у розмірі 200 млн доларів, розповів генеральний директор УКАБ Олег Хоменко під час виступу на Startup Meetup & Networking, організованого Radar Tech.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УКАБ.

Ситуація в агросекторі країни залишається напруженою під впливом повномасштабної війни, яка охопила всі галузі економіки. Незважаючи на те, що високий рівень рентабельності виробництва у 2021 році створив певний фінансовий запас для українських аграріїв, а також застосування механізму держпідтримки кредитами «5-7-9», агропідприємства вже стикаються з рядом викликів.

Найважливіші з них — це обмежена логістика та її висока вартість, дефіцит робочої сили, блокування фінансування кредитів міжнародними інституціями та втрати від курсових різниць. Аграрії також стикаються з проблемою високої собівартості продукції при низькій ціні її реалізації.

«Дорога та складна логістика – питання №1 на сьогоднішній день для аграріїв. Один із факторів, що на це впливає – підняття вартості оренди вагонів зі сторони УЗ, яка останнім часом зросла вчетверо. Справа у тому, що УЗ не виставляє весь наявний парк вагонів на аукціони, створюється високий дефіцит та, відповідно, висока вартість оренди вагонів, при цьому попит на купівлю за таку ціну відсутній. Втрати аграріїв на цій історії в місяць сягають $200 млн», – зазначив Олег Хоменко.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *