Країни Балтії незадоволені діями польських протестувальників

Нещодавно посли Латвії, Литви та Естонії висловили невдоволення з приводу того, що проблема блокування кордону вже тривалий час не вирішується. Польща також розуміє цю ситуацію, оскільки на цій проблемі наголошують не лише балтійські, а й інші країни. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на USM.

«Для нас питання українсько-польського кордону дуже важливе, оскільки усі гуманітарні та бізнес-вантажі йдуть через польсько-український кордон. Якщо немає вирішення цієї проблеми, то їхати до Словаччини, Угорщини чи Румунії означає більше часу, більше грошей», – сказав посол Латвії у Польщі Юріс Пойканс.

Як зауважив посол, попри те, що протестувальники пообіцяли не затримувати гуманітарні вантажі, такі ситуації траплялися.

Для латвійського бізнесу український ринок, в умовах втрати російського і білоруського ринків, є важливим, торгівля між сторонами зростає, спостерігається взаємний інтерес до розвитку бізнес-співпраці.

«Коли вантаж стоїть 3 або 4 тижні, це ненормально. Потрібно вирішувати це питання, треба підтримувати Україну. Ми розуміємо проблему польських перевізників, але маємо вирішувати проблему шляхом переговорів, а не блокадою кордону», – заявив посол.

Пойканс підкреслив, що в Європі завжди все вирішується шляхом компромісу і він бачить готовність до такого компромісу з боку Києва. У цьому контексті позитивним є виділення українською стороною одного пункту пропуску, де порожні польські та європейські вантажівки можуть перетинати кордон.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *