Компенсацію за втрачені посіви має виплачувати страхова

У селі Розвадів Львівської області наприкінці червня прорвало дамбу та затопило домогосподарства. Серед постраждалих опинився фермер Петро Фітьо.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на lviv.media.

«На полях був метр води. Тому, що їхали трактором, по колесі було видно, що метр був. Інакшим транспортом не можна було», — згадує Петро Фітьо.

За його словами, вода піднялась дуже швидко та затопила його поле. У нього було засіяно 300 гектарів, з яких 200 пропали.

«Було посіяно 300 гектарів. 290-280 гектарів, якби зібрати той урожай, то було б 18 млн», — сказав аграрій.

Дамбу місцеві забили своїми силами через кілька днів, коли вода дещо спала. Причиною прориву, за словами фермера, стало падіння дерева.

Чоловік зафіксував збитки у Розвадівській сільській раді. Там навіть створили відповідну комісію, однак компенсації наразі немає.

У Департаменті агропромислового розвитку Львівської ОВА розповіли, що для того, аби фермер отримав відшкодування, його посіви мали бути застрахованими.

«Акт складений про те, що посів дійсно постраждали, але чи отримає він відшкодування, буде залежати від того, чи застраховані посіви чи ні», — розповіла директорка Департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації Тетяна Гетьман.

За її словами, жодних схожих звернень до них не надходило. Також вона зазначила, що практика страхування посівів цілком нормальна.

У Департаменті сконтактували із сільською радою Розвадівської територіальної громади та дізналися, що фермер дійсно зафіксував збитки та була створена спеціальна комісія, яка мала б визнати ситуацію надзвичайною і вже тоді страхова компанія мала б виплатити компенсацію за втрачені посіви.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *