Китай купив 60 тис. тонн української ріпакової олії

Експорт ріпаку в поточному маркетинговому році стикається з викликами, оскільки станом на 30 жовтня було експортовано лише 424 тисячі тонн ріпаку, що відстає від законтрактованих обсягів через проблеми у логістиці. На листопад продано 60 тисяч тонн ріпакової олії до Китаю. Це сприяло активізації попиту серед вітчизняних переробників.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

«Україна не встигає поставляти законтрактовані обсяги ріпаку через логістику: деякі аграрії не отримали вчасно вагони. Через поставки кукурудзи до Румунії, виникли черги і затримки вагонів. До того ж активізувалася робота одеських портів – і вагонів не вистачає. Ліквідність на ринку невисока, умовні ціни на базисі СРТ морські порти становлять 14000-14500 грн/т. Слід зазначити, що здебільшого ріпак експортується авто- та залізничними шляхами до Чехії та Прибалтики, а не морем», – зазначають у аналітики кооперативу «ПУСК».

В Україні зосереджені обсяги ріпаку на рівні 500 тис. тонн. При цьому продавці не спішать реалізовувати олійну, можуть відкладати продажі до грудня в очікуванні вищих цін.

Проте на ріпак зростає попит на внутрішньому ринку з боку переробників.

«Наразі активний попит на ріпак з боку переробників, бо на листопад близько 60 тис. тонн ріпакової олії продано в Китай. Закупівельні ціни знаходяться в діапазоні 12900-13200 грн/т. Очікуємо невелику тенденцію зростання – плюс 200-300 грн/т у найближчі два тижні. Як вже йшлося, зростає попит з боку переробників та експортерів», – резюмували у «ПУСК».

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *