Єврокомісія шукає можливість обмежити присутність агропродукції з РФ на ринках Європи

Виконавчий віце-президент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс заявив, що наразі ЄК проводить оцінку щодо блокування імпорту сільськогосподарської продукції Росії. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УНІАН.

Він нагадав, що відповідні рішення на рівні урядів держав вже прийняли Польща та Латвія.

«Зараз ми проводимо оцінку і матимемо можливість рухатися вперед досить швидко», – сказав УНІАН щодо цього питання Домбровскіс.

Також він пояснив, чому санкції на «їжу» з Росії не ввели ще у 2022 році, на початку повномасштабної війни. За словами Домбровскіса, на заваді стали перебої у постачанні продовольства в ЄС.

«Ціни на продукти харчування швидко зростали, що створювало ризики для продовольчої безпеки – особливо, в країнах, що розвиваються. Тому таке рішення було прийняте», – уточнив він.

Водночас зараз, у 2024 році, ситуація у світі інша. Ще минулого року країни-члени ЄС почали вживати перших кроків щодо врегулювання питання з імпортом продовольства РФ, повідомив чиновник.

«Фактично, минулого року ми спостерігали значне збільшення імпорту російської сільськогосподарської продукції, країни-члени ЄС почали реагувати на ситуацію», – пояснив він. 

Зараз Європейська комісія шукає найкращий спосіб, у який можна було б обмежити присутність продовольчих товарів з РФ на ринках Європи, резюмував Домбровскіс.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *