Як агрохолдинги «вбивають» землі

Марія Бєлкіна, фахівчиня відділу сільського господарства ГО «Центр екологічних ініціатив «Екодія»

Фахівці ГО «Центр екологічних ініціатив «Екодія» провели ряд досліджень, де проаналізували роботу великих агропідприємств і виявили основні види порушень. Так, сільгоспвиробники хочуть використовувати кожен клаптик землі, тому вдаються до таких заходів: розорювання прибережних захисних смуг, заплав малих річок; розорювання територій та об’єктів природного заповідного фонду; розорювання пасовищ та сіножатей, самосійних лісів; оранка на крутих схилах. А це заборонено законом!

Результати аналізу порушень представила на конференції «Національний виклик: деградація ґрунтів чи відновлення їх родючості?», організованій БТУ-ЦЕНТРом, фахівчиня відділу сільського господарства ГО «Центр екологічних ініціатив «Екодія» Марія Бєлкіна:

«За результатами аналізу порушень виявлено 1003 ділянки, що освоюються для сільськогосподарських потреб агрокомпаніями з порушеннями природоохоронного законодавства (9 компаній на Львівщині, Житомирщині, Тернопільщині, Хмельниччині). З них 730 ділянок природно-заповідного фонду було розорено, 99 – це розорані ділянки у прибережних захисних смугах, ще 174 ділянки – на схилах понад 7°».

Щодо впливу війни на стан ґрунтів у «Екодія» також проводили відповідні дослідження разом із науковцями у різних громадах. Наприклад, на Харківщині (Вільхівська громада) виявили найбільш забруднені ділянки важкими металами та залишками вибухових речовин.

Такі землі варто було би повернути природі, каже Марія Бєлкіна, а не вводити їх у обіг сільського господарства. Відповідні ділянки потрібно відновлювати методом рекультивації земель або за допомогою інших агрономічних заходів.

Фахівці ГО «Екодія» закликають дотримуватися певних заходів щодо відновлення ґрунтів: «консервувати» незаконно розорані ділянки (прибережні захисні смуги, пасовища, схили тощо) і найбільш пошкоджені, внаслідок воєнних дій, землі; впроваджувати технології сталого землеробства, пристосовуватися до змін клімату тощо. А також, вимагають не порушувати закон та зменшити розорюваність земель.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *