Грузія збільшила імпорт лохини з України, та збільшила її експорт до росії

Аналітики звернули увагу на цікаву і досить підозрілу тенденцію різкого зростання експорту української лохини в Грузію у 2023 році. Річ у тім, що Грузія сама швидко нарощує експорт лохини, і вкотре оновила рекорд експорту цьогоріч, збільшивши його вчетверо порівняно з попереднім роком.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Однак водночас Грузія імпортувала за сезон 381 тонну лохини з України, посівши третє місце в рейтингу ринків збуту цієї ягоди після Польщі та Нідерландів, обійшовши таких великих покупців української лохини, як Німеччина та Велика Британія.

Цікаво, що експорт лохини з України до Грузії здійснювався в липні та в серпні. У Грузії сезон збирання лохини закінчився на початку липня, а реалізація місцевої лохини – в середині липня 2023 року. При цьому Грузія продовжувала активно експортувати лохину в липні та в серпні. При цьому майже весь обсяг лохини з Грузії поставлявся на ринок росії. А ось імпорт свіжої лохини в Грузію водночас здійснювався майже ексклюзивно з України.

Можливо, грузинські мережі супермаркетів просто хотіли продовжити сезон споживання лохини в Грузії за рахунок імпорту з України? Це цілком можливо. Тим більше, що ціни на лохину в Україні були порівняно низькими.

Однак не можна виключити, що грузинські трейдери скористалися відпрацьованими каналами збуту, і продовжили постачати лохину на ринок рф, після того, як закінчилася власна ягода, замінюючи її імпортованою лохиною з України.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *