Фермери відмовляються збирати малину

Негативні тенденції на українському ринку малини для заморозки тривали й на попередньому тижні, що призвело до відмови одразу кількох середніх за розміром господарств від продовження збирання ягоди.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Підприємства вважають, що закупівельні ціни українських заморозчиків на малину не покривають витрати на збирання, тож їм вигідніше залишити ягоду осипатися на землю, аніж продовжувати збирання. Це рішення поки що ніяк не вплинуло на ціни на ринку малини для заморозки, бо безліч дрібних виробників, які не наймають людей для збирання малини, продовжують її прибирати та продавати на переробку. Крім того, більшість великих і середніх господарств продовжують збирання малини, а значить її пропозиція залишається досить високою.

Однією з причин низьких цін на малину, на думку учасників ринку, є спроба учасників ринку мінімізувати свої ризики, що призвело навіть до створення нової категорії якості малини. У результаті виходить, що українські заморозчики заготовляють малину для переробників Польщі, які отримують основну додану вартість, однак, при цьому, беруть на себе і багато ризиків.

А ось на ринку свіжої малини намітилися певні позитивні тенденції. Зокрема, на торгових майданчиках було відзначено зростання цін пропозиції свіжої малини на 27% за попередній тиждень. Однак місткість свіжого ринку малини, на жаль, набагато нижча, ніж місткість ринку заморозки, тому дана тенденція навряд чи матиме істотний вплив на економіку малиноводів України, які напевно запишуть цей сезон собі в пасив.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *