Фермери на територіях активних бойових дій можуть отримати пільгові кредити, – постанова уряду

Кабінет Міністрів затвердив зміни до умов програми державної підтримки «5-7-9%» та дозволив надання пільгових кредитів суб’єктам господарювання що зареєстровані на територіях активних бойових дій (Постанова № 1403 від 27 грудня 2023 р.).

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

Попередня редакція Порядку надання фінансової державної підтримки передбачала заборону видачі пільгових кредитів вищезгаданим суб’єктам підприємництва, що позбавляло державної підтримки тих, хто її наразі потребує найбільше – прифронтові регіони, які попри війну намагаються відновити свою діяльність (наприклад, місто Херсон).

Експерти ВАР, яка за підтримки Програми USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) реалізує проект «Підтримка агро-ММСП, які постраждали від активних бойових дій або тимчасової окупації російською федерацією», неодноразово звертали увагу на необхідність внесення таких змін до умов державної програми пільгового кредитування 5-7-9.

Зокрема, 5-го грудня 2023 року відповідні пропозиції експертів ВАР були підтримані міжвідомчою робочою групою щодо вирішення проблемних питань агровиробників, які здійснюють діяльність на деокупованих територіях, яка сформована Мінагрополітики.

Нова редакція Порядку передбачає, що пільгові кредити зможуть отримати суб’єкти підприємництва, що зареєстровані на території України (крім тимчасово окупованих російською федерацією територій, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого Мінреінтеграції, для яких не визначена дата завершення тимчасової окупації).

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *