Дослідники встановили, як продати «некрасиві» фрукти та овочі

Дослідження Journal of Marketing показало, що маркування деформованих продуктів як «потворні» (ugly) підвищує їхні шанси на продаж.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Повідомляється, що смілива вказівка на недолік продукту, здається, заспокоює споживачів щодо інших атрибутів продукту, таких як смак. Якщо очевидний недолік продукту ігнорується, споживачі відчувають більше сумнівів у його загальній якості. Збільшення продажів «негарних» продуктів може зменшити харчові відходи й бути корисним для навколишнього середовища.

За різними оцінками в усьому світі люди викидають понад 900 млн тонн  їжі щорічно. Більша частина їжі, яку викидають виробники, викидається з «косметичних» причин, кажуть дослідники з Університету Британської Колумбії (Канада), які проводили це дослідження.

Вони провели 7 експериментів, зокрема 2 в польових умовах.

Їхнє початкове дослідження показало, що на фермерському ринку неприваблива продукція з позначкою «потворний» продавалася краще, ніж неприваблива продукція без мітки. Маркування також створювало кращі норми прибутку. Два пізніших дослідження засвідчили, що «потворне» маркування поліпшило очікування споживачів щодо смаку і корисності їжі та збільшило ймовірність вибору непривабливих продуктів.

Інше дослідження вивчало вплив дисконтування. «Негарні» продукти часто продаються зі знижкою, але дослідники виявили, що знижка на марковані продукти не повинна бути занадто великою, інакше вони нейтралізують позитивний вплив етикетки. Близько 20% було найкращою знижкою.

Потім у дослідженні онлайн-реклами, в якому вони порівнювали різні описи непривабливих продуктів, дослідники виявили, що термін «потворний» працює краще, ніж «неідеальний» в онлайн-рекламі.

Отримані результати можуть змінити уявлення менеджерів про маркування харчових продуктів. Інтерв’ю дослідників із керівниками магазинів показало, що менеджери вважали за краще не маркувати непривабливі продукти, а якщо й робили, то надавали перевагу терміну «неідеальний».

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *