CLAAS: схвалення палива HVO та заводська заправка тракторів, зернозбиральних і кормозбиральних комбайнів

З 1 жовтня 2023 року вся сільськогосподарська техніка CLAAS, яка відповідає новітнім стандартам викидів, буде схвалена для роботи з гідроочищеними рослинними оліями (HVO). Крім того, перед виходом із виробничих майданчиків в Харзевінкелі та Ле-Ман машини будуть заправлені екологічно чистим біопаливом.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресреліз CLAAS.

Захист клімату та скорочення шкідливих викидів CO2 відіграють зростаючу роль у сільському господарстві. Компанія CLAAS усвідомлює цю відповідальність і уважно вивчає низку різноманітних технологій екологічного приводу. Схвалення гідроочищених рослинних олій (HVO) для всієї сільськогосподарської техніки, які відповідають останнім стандартам викидів (етап V), знаменує значний крок у цьому напрямку. Це означає, що в майбутньому машини зможуть працювати на екологічному рідкому біопаливі.

Доктор Мартін фон Хойнінген-Хюне, виконавчий віце-президент бізнес-підрозділу тракторів: «В досяжному майбутньому немає реальних альтернатив двигунам внутрішнього згоряння для високопродуктивної сільськогосподарської техніки. Тому нам потрібні рішення, що зменшують викиди від використання викопного палива, пов’язані з цим типом приводу, але водночас не мають значного негативного впливу на виробничі витрати, споживання палива, вагу та термін служби техніки. Гідроочищені рослинні олії є ідеальним вибором, оскільки вони вже існують і їхній позитивний вплив на навколишнє середовище стає очевидним».

Початкова заправка на заводі: уникаємо викидів 2500 тонн CO2 на рік

З 1 жовтня 2023 року трактори та збиральні машини CLAAS з Харзевінкеля та Ле-Ман, які відповідають останньому стандарту викидів Етап V, будуть схвалені для використання з HVO (гідроочищена рослинна олія).  Крім того, перед виходом із заводу всі машини будуть заправлені цим паливом, яке на 90% є нейтральним для клімату. Цей захід заощадить 2500 тонн CO2 на рік, дозволяючи обом заводам зробити безпосередній активний внесок у боротьбу зі зміною клімату.

Паливо, що повністю замінює попередні види та може використовуватися без технічних модифікацій або додаткових витрат

Використання HVO має низку переваг порівняно з іншими технологіями та видами палива. Немає необхідності оновлювати або замінювати машини, що вже відповідають вимогам Етапу V. Їх можна просто заправити HVO та без будь-яких обмежень використовувати як і раніше (навіть якщо раніше використовувалося дизельне паливо). Водночас (і на превелике задоволення фермерів і підрядників) можна використовувати без будь-яких модифікацій існуючі паливні баки. В масштабі всього життєвого циклу використання HVO100 дозволяє скоротити викиди CO2 до 90% порівняно з дизельним паливом, яке отримують внаслідок переробки нафтової сировини.

Широка доступність нового виду палива

Для виробництва HVO переважно використовують відходи і залишки, зокрема використану кулінарну олію, тваринні жири та рослинні олії. На первинних ланках виробництва біосировину перетворюють на вуглеводні в реакції з невеликою кількістю водню (гідрування). Цей процес змінює властивості рослинних олій так, щоб вони нагадували викопне паливо, що дозволяє використовувати їх як замінник дизельного палива в мобільній техніці.

У багатьох країнах паливо вже широко доступне на заправках у формі чистого HVO100 або в суміші зі звичайним дизельним паливом. Водночас у деяких країнах HVO100 продають лише через закриті групи користувачів, такі як корпоративні заправки. При цьому на міжнародному рівні наразі ведеться робота з унормування використання HVO100 в усьому світі за стандартом палива DIN EN 15940 (парафінове дизельне паливо, отримане шляхом синтезу або гідрування). 

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *