Через низькі закупівельні ціни в Казахстані може згнити до 160 тис. т цибулі

Через низькі закупівельні ціни в Казахстані може згнити до 160 тис. т цибулі

Експорт цибулі з Казахстану цього сезону скоротився через проблеми з логістикою у напрямку Європи. Це призвело до надмірної пропозиції на внутрішньому ринку та падіння цін. На складах фермерів залишилося 160 тис. тонн цибулі, яка згниє, якщо не буде реалізована найближчими місяцями. Відео у соцмережах підтверджують, що цибулю відмінної якості згодовують вівцям. Тому Мінсільгосп Казахстану підготував низку пропозицій для вирішення проблеми.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

За даними Мінсільгоспу, в Казахстані щорічно виробляється 1,1 млн. тонн цибулі, а її споживання становить у середньому 315 тис. тонн. До початку збиральних робіт 2023 року оптові ціни становили 132-134 тенге (11,6 грн) за кілограм. На початку 2024 року ціни знизилися до 107-114 тенге (9,8 грн) за кілограм.

За інформацією учасників ринку, з початку осені 2023 року попит на цибулю суттєво знизився, і аграрії не могли продати її за ринковою ціною 40 тенге (3,5 грн) за кілограм. Наразі, коли пропозиція на ринку зросла, ціни впали до 15-20 тенге (1,7 грн) за кілограм.

Станом на 16 березня у сільгоспвиробників залишилися нереалізованими близько 160 тис. тонн цибулі.

До накопичення запасів призвело надвиробництво на тлі скорочення попиту з боку імпортерів, проблема транспортної логістики при плануванні відвантажень через територію Росії до Прибалтики та Грузії. З настанням теплої погоди виникла проблема ще й збереження цибулі на пристосованих складах. При цьому спеціалізованих складів із холодильним обладнанням немає.

Для вирішення ситуації Мінсільгосп направив до місцевих виконавчих органів списки сільгоспвиробників з пропозиціями обсягів і цін для організації закупівлі до СПК та торгових об’єктів. У Мінторгівлі та QazTrade надіслано листи про організацію збуту цибулі на внутрішньому та на зовнішніх ринках. Водночас із МЗС відпрацьовується питання постачання цибулі до Пакистану, а також задіяні посольства Казахстану у пошуку нових ринків збуту.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *