Бум овочевого виробництва в Україні: тенденції змінюються

Минулий рік продемонстрував, наскільки фермери та підприємства готові долучитися до овочевого виробництва. Суттєве зростання цін через окупацію традиційних для овочівництва регіонів дало поштовх виробникам з інших областей розвивати овочевий напрямок, пояснив аналітик Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Максим Гопка.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на The Page.

«Бажання вирощувати було у багатьох, адже високі ціни та обмежена пропозиція підштовхувала фермерів ризикнути та перейти на інші культури. Майже всі регіони підхопили ініціативу. Якщо у 2023 році пробували та експериментували, то у 2024 році підходи до вирощування овочів будуть більш серйозними та зваженими, важливішими ставатимуть питання розвитку інфраструктури й збереження вирощеної продукції», – підсумовує Максим Гопка.

За спостереженнями Соколова, головними трендами сезону стало вирощування цибулі та моркви. Завдяки цьому роздрібні ціни на ці овочі наразі є меншими, ніж у січні 2023 року. Тобто цибуля нині коштує близько 17 грн/кг, тоді як торік ціна вже сягала 45 грн/кг, а морква – близько 15 грн/кг (рік тому – близько 32 грн/кг).

«За весну-літо 2023 року площі під овочами на фоні рекордних цін розширилися в багатьох відносно безпечних північних та західних регіонах України. Водночас кількість споживачів на українському ринку за 2023 рік суттєво не змінилася. В результаті щодо деяких категорій уже спостерігаються високі ризики перевиробництва. Наприклад, на цибулю ріпчасту гуртова ціна стабільна практично з листопада», – наголошує Євген Кузін.

Тобто станом натепер, на думку аналітика, питання вже полягає не в заміщенні пропозиції з окупованих областей, а в тому, наскільки задоволені цінами та ходом сезону виробники, які увійшли на зовсім новий для себе ринок.

Проте протилежна тенденція проявилася на ринку картоплі, від вирощування якої багато виробників відмовилися на користь інших культур. До цього додалися ненайсприятливіші погодні умови, і через це ми маємо недовиробництво і рекордні ціни на картоплю для цього періоду. Уточнимо, наприкінці січня 2024 року картопля в супермаркетах коштує близько 24 грн/кг, тоді як рік тому – менше ніж 10 грн.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *