Блокада кордону коштуватиме Україні 1% ВВП, – Тарас Качка

Блокування доріг польськими далекобійниками, що триває вже майже місяць, призведуть до скорочення загального імпорту України приблизно на 20% в листопаді та можуть коштувати державі 1% зростання ВВП, якщо протести затягнуться.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Reuters.

Польща, яка є членом ЄС, перебуває у стані переходу влади після виборів 15 жовтня, що ускладнює переговори з протестувальниками.

«Зрив дуже очевидний. Це різке зниження; ніби одна п’ята частина нашого місячного імпорту застряє на кордоні», – заявив торговий представник України, заступник міністра економіки Тарас Качка.

Він навів неопубліковані урядові дані, згідно з якими Україна імпортувала товарів і продуктів на $3,8 млрд за перші 26 днів листопада, порівняно з $5,2 млрд за весь жовтень.Цифри показують ступінь шкоди, яку завдають протести економіці України, яка й так минулого року скоротилася майже на третину після вторгнення росії.

Качка повідомив, що уряд намагається мінімізувати шкоду та інвестуватиме в альтернативні експортні маршрути, що є непростим завданням.

«Масштаб виклику великий. Я погоджуюся з людьми, які кажуть, що це може коштувати 1% зростання ВВП», – сказав заступник міністра.

Товари через Польщу зазвичай складають 50% українського експорту автомобільним транспортом, але далекобійники заблокували чотири з восьми пунктів пропуску, включаючи найбільші.

«У влади є кілька тижнів, але якщо на місяці, їм, можливо, доведеться переглянути прогнози зростання економіки. Можливо, на 0,5%, 1%, але це значна сума», – сказав Віталій Ваврищук, аналітик українського інвестиційного дому ICU.

Зниження поставок вже призвело до зростання цін на деякі товари, зокрема скраплений газ (LPG), яким користується близько 1 мільйона автомобілістів в Україні, зріс на 30%.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *