Артишок на Житомирщині користується попитом

Олена Панчук

На Житомирщині фермерка Олена Панчук вирощує екзотичну рослину – артишок. Жінка вперше посадила його заради експерименту і вже має плоди, які користуються попитом і в кулінарії, і у флористиці.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне.

Олена Панчук вперше познайомилася з артишоком вісім років тому. Рослина була привезена з Нідерландів. Фермерка каже, що її зацікавила ця городня рослина з їстівними м’ясистими квітковими головками, і в лютому 2023 року вона висіяла насіння артишоків на розсаду, а в травні висадила рослини у ґрунт. В середині липня вже з’явилися перші плоди. За словами Олени, цей овоч невибагливий.

«Артишоку потрібен полив, – розповідає Олена Панчук. – Так як рослина в нас культивувалася без поливу, то їй однозначно цього не вистачало. Також потрібно боротися з бур’янами, бо артишок піддається пошкодженню попелицями. Сонце, вода потрібні так, як і всім іншим культурам».

Олена Панчук розповідає, що вирощує два сорти артишоків: зелені і фіолетові. За словами фермерки, ця рослина – багаторічна, її масово вирощують в Італії, Єгипті та Греції. Тому важливо, каже Олена, на зиму артишоки вкривати.

«Якісно і кількісно артишок буде на другий рік, якщо він перезимує, якщо ми рослину вкриємо. Це обов’язково, інакше артишок не перезимує в наших умовах, а так буде набагато більший результат – до 30 суцвіть на кущі», – каже фермерка.

Олена почала вирощувати артишоки заради експерименту, щоб перевірити, як росте рослина на Поліссі. Під цей овоч виділила лише дві сотки землі. Зараз Олена має замовлень на два тижні наперед.

«Зрізаємо, продаємо на кулінарію. Не продаються артишоки на кулінарію, то на квіти флористи заберуть. Не заберуть флористи на квіти, то я їх засушу на сухоцвіти. Взимку це треба і буде користуватися попитом. Ще є варіант замаринувати їх. В мене мала дитина і я маю таке ком’юніті мам, які теж пробують давати дітям цей продукт. Шеф-кухарі теж пишуть з ресторанів. Пробують, вводять цей овоч в меню сезонне. Є ресторани, які ділилися своїм досвідом і меню. І мені приємно, що мої артишоки вже дісталися столиці», – тішиться Олена.

Фермерка каже, якщо артишоки добре перезимують, то наступного року їхні площі збільшить втричі.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *