Аналіз NASA вказує на значний врожай на окупованих територіях України, однак порахувати його складно

Оцінити обсяг вирощених культур в окупованих росією регіонах стає все важче. Проблема полягає в тому, що в умовах війни стає складніше отримувати достовірну інформацію про те, скільки і де саме вирощують, та скільки збирають.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Bloomberg.

«Ми говоримо про вражаючий обсяг зерна, – підкреслила Інбал Беккер-Решеф, директор програми NASA Harvest. Ця інформація має бути відкритою та доступною, коли йдеться про те, скільки продуктів харчування вирощується зараз».

За даними NASA, цього року в окупованих регіонах України зібрано приблизно 6,4 мільйона тонн пшениці, що можна порівняти із Болгарією, та майже 1,5 мільйона тонн соняшнику. Ці цифри важливі для глобального ринку, адже невраховані обсяги можуть вплинути на ціни та міжнародну торгівлю.

Організації, які прогнозують обіг продовольства, стикаються з дилемою щодо включення окупованих територій в аналізи. Наприклад, Департамент сільського господарства США включає Крим у свої оцінки України, але інші регіони, контрольовані росією, – ні.

«Є значна невизначеність щодо сільського господарства України на окупованих територіях, включаючи відсутність надійних даних для оцінки виробництва в цьому регіоні», – заявили представники Департаменту сільського господарства США.

Питання визначення походження зерна

Суттєвою є також проблема визначення, яке зерно належить росії, а яке вона викрала з окупованих територій. Важко відстежити обсяги, особливо після їх змішування з продукцією з інших територій.

«Потрібно встановити міжнародні стандарти та перевірки походження продукції», – підкреслив Артем Свирид, директор зі стратегії та інвестицій у Smart Holding.

Завдання для України та світової спільноти

Дослідження NASA Harvest також вказує на те, що близько 7% сільськогосподарських угідь України залишились без уваги у цьому році, головним чином вздовж ліній фронту. Ці методи допомагають відстежувати вплив війни та негоди на виробництво в інших частинах світу.

«Для України надзвичайно важливо мати прозорі дані про ці цифри, – наголосила Інбал Беккер-Решеф. Це питання, якому ми не можемо приділити недбалості».

Ситуація в агросфері залишається складною, і важливо, щоб уряди та міжнародні організації спільно працювали для вирішення цих проблем та забезпечення прозорості в галузі сільського господарства.

Супутникові дані показують незасіяні або покинуті поля червоним кольором уздовж лінії фронту, липень 2023 року.Джерело: Джерело супутникових даних: PlanetScope. Лінія фронту від Інституту вивчення війни та Проекту критичних загроз Американського інституту підприємництва. Аналіз Джозефа Вагнера, Шабріната Наїра та Інбала Беккер-Решефа.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *