Агропідприємства на Миколаївщині відновлюють власними силами, без допомоги держави

У Широківській громаді, що на Миколаївщині, до кінця 2023 року шляхом відновлення роботи фермерських господарств планують поновити 40 відсотків бюджету громади довоєнного періоду. Через знищений врожай 2022 року обсяг фінансів зменшився на 60 відсотків. Станом на сьоме липня до землеробства повертаються і найбільш пошкоджені сільгосппідприємства.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне.

Через знищений врожай 2022 року бюджет громади зменшився на 60 відсотків, це три мільйони гривень, говорить Широківський селищний голова Сергій Пересунько.

«У 2022 році взагалі ніхто не працював. Врожай, який планувався на той рік, він був весь знищений. Були постійні обстріли й озимі, звичайно, ніхто не збирав, комбайни не виїжджали в поле. Але коли припинилися активні бойові дії, землекористувачі майже всі повернулись. На сьогодні 70 відсотків землі оброблено», – говорить селищний голова.

За словами Сергія Пересунька, ситуацію рятує державна субвенція. Далі сподіваються на відновлення роботи фермерів та надходження до бюджету.

«До кінця року ми сподіваємось, що ми недорахуємось відсотків 20. А 40 відсотків, я думаю, до кінця року ми доженемо», – сказав Сергій Пересунько.

Співвласник сільгосппідприємства «Світ-агро» у селі Червона Долина Широківської громади Анатолій Нікітін розповідає, що 250 тонн зернових та 70 тонн соняшника не вдалось врятувати. За словами фермера, вперше територію підприємства обстріляли з артилерії влітку 2022 року.

«Комбайни були, трактори були, машини – десь на 50 відсотків все розбите. Склади були із зерном, із соняшником. Продукція вся майже була. Продаємо навесні зазвичай. Попало так, що всі поля були засіяні – все згоріло», – говорить Анатолій Нікітін.

Фермер говорить, що до повномасштабного вторгнення підприємство обробляло дві тисячі гектарів землі. У 2023 – 1,5 тисячі. Через те, що насіння зернових не придатне для використання, зараз вирощують соняшник, каже Анатолій Нікітін.

«Майже всі поля обробили, засіяли. Два поля під питанням, там міни є. Намагаємось підійматись, ставати на ноги. Соняшник, дасть бог, будемо збирати, якщо ще дощі пройдуть, то може буде. Важко. З посівом, насіння ж немає, насіння потрібно шукати», – розповідає чоловік.

За словами Анатолія Нікітіна, гроші на паливо у кредит не дали через відсутність застави.

«Ми в заставу техніку ставили під кредити, а тепер не дають. Обіцяли, а поки обіцяного чекають не один рік», – сказав фермер.

Станом на сьоме липня жодної допомоги у відновлені сільського господарства не отримували, говорить Анатолій Нікітін. У сумі втрати підприємства фермер оцінює в 50 мільйонів гривень.

«Якщо зберемо соняшник, хоч щось буде, щоб розрахуватись з людьми, купити насіння озимих і сіяти», – розказав Анатолій Нікітін.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *