Найпотужніший в Україні. Як на новому заводі BAYTON будуть ЗЗР та добрива виробляти. Фоторепортаж з відкриття

VITAGRO PARTNER відкрила на Хмельниччині завод з виробництва мікродобрив та ЗЗР — ВAYTON

Нещодавно на Хмельниччині відбулося офіційне відкриття нового заводу з виробництва засобів захисту рослин (ЗЗР), мікродобрив та рідких комплексних добрив (РКД) — BAYTON компанії VITAGRO PARTNER. Будівництво заводу почалось ще до повномасштабного вторгнення. Адже компанія вже не один рік працює під торговою маркою ВAYTON. А з 2020 року зайнялася ще й виробництвом мікродобрив та створила свій R&D центр з сучасною агрономічною лабораторією. Для масштабування бізнесу залишалося тільки сконцентрувати обидва виробництва та наукову роботу в одному місці. Цього року це вдалося зробити.

Як компанія наважилася інвестувати у воєнний час та в чому унікальність нового заводу — далі у фоторепортажі.

Офіційна частина

Відразу зауважимо, що масштаби виробництва BAYTON вражають: площа виробничих потужностей — 19 га, а площа приміщень — понад 20 тис. кв.м. Виробничі потужності дозволяють забезпечити до 15% потреб аграріїв України у ЗЗР та мікродобривах. 

Підприємство готове до можливих відключень електроенергії — встановлено дизельний генератор потужністю 710 кВт. Забезпечення водою здійснюється з власної свердловини глибиною 70 м і потужністю понад 120 м. куб. на добу.

Перерізати урочисту стрічку запросили одразу чотирьох агровиробників з різних куточків України, що символізувало об’єднання та власне задум, що виробництво відкривається аграріями для аграріїв: директорку СФГ «Олександрівське» Валентину Земляну з Харківщини, засновника ПФ «Богдан і К» Богдана Тимофійчука з Івано-Франківщини, головного агронома ТОВ «Агрогрупа Деметра» Валентина Бондаренка з Кіровоградщини та директора ПСП «Поділля-Агро» Віктора Семененка з Вінниччини.

Вітальне слово взяв народний депутат та представник Аграрного Комітету України Сергій Лабазюк. З нагоди такої події, він передав від VITAGRO PARTNER для потреб ЗСУ дрони та 6 позашляховиків.

«Сьогодні відкриття нового виробництва — це нові робочі місця, створення валового продукту та доданої вартості. Це запорука нашого майбутнього», — сказав Сергій Лабазюк.

Виробництво ЗЗР, мікродобрив та РКД

Після офіційного відкриття одягаємо захисні каски та йдемо на виробництво.

BAYTON почав свою екскурсію цехом виробництва мікродобрив EnerGreen Premium та рідких комплексних добрив EnerGreen. Потужність в рік — 7 млн л мікродобрив і 15 млн кг рідких комплексних добрив. 80% обладнання  — від українських виробників. Для найвідповідальніших вузлів брали обладнання відомих іноземних виробників, які мають досвід роботи саме з агрохімією.

Інженер з якості BAYTON Ірина Цісар розповідає, що процес впровадження продукту у виробництво складається з декількох етапів, а саме: розробка якісної рецептури, аналіз та розробка методів контролю у аналітичній лабораторії, тестування в польових умовах. Далі технолог в співпраці з хіміком-розробником здійснюють приготування перших трьох товарно-промислових партій продукту. Вносять корективи у критичних точках. І тільки після цього складається постійна технологічна карта.

«Продукт виготовляється в реакторах, далі переганяється у збірники і чекає, поки пройде повний контроль якості. Ми особливу увагу приділяємо саме контролю якості. Контролюється якість вхідної сировини, напівпродукту, готового продукту, фасування та навіть маркування і пакування», — каже Ірина Цісар.

Лінії в цеху виробництва мікродобрив та РКД знаходяться на високому рівні автоматизації та візуалізації технологічних процесів. Від працівників вимагається лише завантажити сировину. З готовим продуктом вони не контактують.

Лінія фасування мікродобрив теж автоматизована. На ній одночасно можуть працювати два оператори. За годину тут можуть розливати до 2 т готового продукту (а якщо тара велика, то і до 3 т/год). Фасування відбувається у каністри по 5,10 та 20 л. З кожної партії відбирають арбітражні зразки, які потім зберігають у спеціально обладнаному сховищі.

У сусідньому приміщенні знаходяться дві лінії для виробництва ЗЗР. Одна для виробництва на водній основі, друга — на органічній (з використанням олії та розчинників). Виробнича потужність — близько 6 тис. л за зміну. Тут знаходиться і унікальна установка, яка дозволяє виготовляти практично весь портфель відомих препаративних форм засобів захисту рослин. Обладнання також дозволяє звести до мінімуму вплив людського фактору, а точний контроль технологічних параметрів — дублювати продукти відповідної якості. 

Лінія фасування ЗЗР напівавтоматична. Швидкість — в середньому 2 т/год.

Готова продукція зберігається на складі загальною площею 1,3 тис. кв.м., при цьому при тому загальна площа складських приміщень складає 6 тис. кв.м. Загальна місткість — 4 тис. палетомісць. Склад оснащений датчиками температури. Щоб унеможливити ризики контакту з навколишнім середовищем та мінімізувати вплив температури на готову продукцію, виробництво зі складом з’єднали за допомогою системи галерей. Продукцію, яка містить пожежонебезпечні речовини, відправляють в інше приміщення, яке оснащене додатковою пожежною системою.

Центр розробок та досліджень

Окремо на території заводу знаходиться приміщення Центру досліджень та розробок. В його складі працюють лабораторії з розробки ЗЗР, мікродобрив і РКД, агролабораторія та лабораторія з контролю якості. В штаті 11 співробітників.

«Ми розробляємо та впроваджуємо різноманітні препаративні форми, базуючись на великій кількості комбінацій не лише діючих речовин, а й допоміжних компонентів — ад’ювантів (речовин, які сприяють більш ефективній роботі основного хімічного агента — прим. ред.). Саме ад’юванти, яких в наших формуляціях може бути 1-20%, дають нам можливість створювати високоефективні, якісні, стабільні продукти із привабливою сировинною собівартістю», — каже керівниця Центру досліджень та розробок ВAYTON Тетяна Яремчук.

І додає, всі продукти безпечні для навколишнього середовища, оскільки не накопичуються у ґрунтах та рослинах, володіють високим ступенем біорозкладання.

Нові продукти тестують як у полі, так і у агролабораторії. Щодо останньої, то вона оснащена кліматичною кімнатою, завдяки якій можна швидко протестувати вплив нових препаратів на рослини.

Польові дослідження

До речі, за декілька годин до урочистого відкриття заводу гості мали змогу оглянути демо-поле BAYTON. Там було представлено близько 30 схем захисту та 25 варіантів схем живлення для соняшнику, сої та кукурудзи.

«Ми хотіли продемонструвати партнерам різні варіанти застосування наших засобів захисту, формування різних комбінацій бакових сумішей, щоб вони могли оптимізувати свою технологію виробництва згідно економічних реалій ринку. Коли ми говоримо за живлення, то ми також намагаємось показати, що можна працювати, починаючи від мінімальної технології, яка необхідна для культури, закінчуючи рекордними врожаями, які можна досягати за рахунок наших мікродобрив», — пояснив продакт-менеджер з мікродобрив та садівництва VITAGRO PARTNER Григорій Кобзар.

Проблеми, що хвилюють аграріїв

На завершення урочистого відкриття гостей чекала інформаційна панель, де можна було поспілкуватися на актуальні аграрні проблеми. Зокрема, з можливостями кредитування у воєнний час аграріїв познайомила член правління «Ощадбанку», відповідальна за мікро-, малий та середній бізнес Наталія Буткова-Вітвіцька.

Про те, як агробізнес пристосувався до роботи в умовах закритих портів та про особливості логістики цього сезону розповів заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич. А про важливі державні програми та механізми покращення агрономічної сфери України — народний депутат та представник Аграрного Комітету України Сергій Лабазюк.

Чи ризиковано інвестувати у нове виробництво в умовах війни? У VITAGRO PARTNER нам відповіли, що ризиковано. Та оскільки компанія вірить у потенціал та майбутнє України, то готова вкладати в агрогалузь і в воєнний час. 

Наталія Родак, Latifundist.com

Источник: www.latifundist.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *