Відмова аграріїв від інтенсивних технологій знизить урожайність зерна на 30%

Аграрії змушені відмовлятися від інтенсивних технологій вирощування, тому врожайність усіх зернових культур цьогоріч може скоротитися на 30% порівняно з довоєнними роками, а врожай становитиме близько 75-77 млн т.

Про це повідомив народний депутат, член комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук на пресконференції в «Укрінформ».

«Цьогоріч кількість розмінованих територій збільшилась, і площа для сівби, відповідно, теж. Це стало новим викликом для аграріїв на тлі їх вимушеної відмови від інтенсивних технологій вирощування. Тож очікуємо зменшення врожайності на 30% порівняно з довоєнними роками», — зазначив Соломчук.

За його словами, очікується зменшення врожайності як зернових, так і олійних та інших культур. При цьому слід зважати на вплив погодних умов.

«Цифри можуть дещо змінюватися, але, на мою думку, обсяги врожаю цього року становитимуть 75-77 млн т. Для порівняння, у довоєнний період у рекордні роки ця цифра перевищувала 100 млн т», — заявив Соломчук.

Він наголосив, що аграріям із більш постраждалих регіонів доведеться повністю відновлювати свої господарства і починати, по суті, з нуля.

«Звісно, про прибуток тут не може йтися, основна мета — принаймні не вийти в мінус. Як показав минулий рік, за умов обмеження експорту пшениця, ріпак, кукурудза стали збитковими», — зазначив нардеп.

За його даними, найгірша ситуація на півдні України. Там сільгоспвиробникам доводилося продавати свою продукцію за ціною на 50-60% меншою від собівартості.

Стабільна ситуація лише в аграріїв, котрі паралельно займаються тваринництвом, це дозволяє їм раціонально використовувати врожай.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *