Тепличники змушені знижувати ціни на томати: попиту немає

Українські виробники змушені знижувати ціни на томати навіть в умовах помітного скорочення пропозиції даної продукції з місцевих тепличних комбінатів.

Про це  повідомляють аналітики проєкту EastFruit.

За словами учасників ринку, подорожчання томата, зафіксоване попереднього тижня, вкрай негативно позначилося на темпах збуту в цьому сегменті. Це згодом призвело до скупчення на складах продукції, якість якої стрімко погіршується.

На сьогодні реалізація основних обсягів тепличного томата здійснюється в межах 45-60 грн/кг ($1,25-1,67/кг), що в середньому на 18% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

«Головною причиною негативного цінового тренду в сегменті тепличних томатів виробники називають різке зниження попиту на цю продукцію, а також якість пропонованого томата. Цього тижня більшість представників тепличних комбінатів повідомили про швидке завершення сезону місцевого тепличного томата. Так, у низці стаціонарних комбінатів уже проводять зачистки й пропонують до продажу залишкові партії томатів, якість яких оцінюють як нижчу за середню», — додають аналітики. 

Також зазначається, що наразі українські тепличні комбінати відвантажують томати в середньому на 10% дешевше, ніж в аналогічний торішній період. Однак більшість представників тепличних комбінатів не виключають подальшого цінового зниження. За словами виробників, за збереження поточних темпів збуту вони будуть змушені знову поступатися в ціні, щоб не допустити скупчення нереалізованої продукції на складах.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *