Темпи експорту українського ріпаку знижуються

Україна зібрала 3,7 млн т ріпаку, ціни на який підтримують новини з Канади про тамтешє зниження обсягів валового збору.

Про це повідомляє аналітичний центр кооперативу «ПУСК», створеного к межах Всеукраїнської аграрної ради. 

«Канада є ключовим виробником каноли в світі, але очікується суттєве зниження валового збору олійної: до 13-16 млн т. Згідно зі звітом USDA, відбулося зниження прогнозу врожаю ріпаку з Канади на 1 млн т, але можна очікувати подальшого зниження прогнозних показників, що викликано погодними умовами. Від обсягів виробництва олійної культури в Канаді залежатимуть подальші цінові тренди на глобальному ринку», — зазначають аналітики. 

Український ринок уже відчуває глобальний тренд до зростання цін на ріпак.

«Маємо зниження темпів експорту по ріпаку. Україні потрібно експортувати 350-400 тис. т щомісячно, але експорт трохи перевищує 220 тис. т. На вересень український ріпак законтрактовано за форвардами з постачанням до Румунії, Литви, Німеччини виключно автомобільними та залізничними шляхами. На малих річкових портах форварди не укладаються, там функціонує лише спотовий ринок. Пропозиція ріпаку низька. Переробники поступово підтягують рівень закупівельних цін до 14 тис. грн/т, в окремих областях цінники сягають 14200 грн/т. Великі партії по 2-3 тис. т ріпаку спрямовуються до ЄС, що змушує вітчизняних переробників піднімати ціни», — пояснюють аналітики.

Згідно з прогнозами, найближчим тижнем умовні ціни на малих річкових портах можуть зрости до 380-390 $/т,  закупівельні ціни переробників — до 14400 грн/т.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *