Прогноз урожаю зернових в Україні знову підвищили

Міністерство аграрної політики та продовольства України оновило прогноз щодо валового виробництва зернових культур до 59,7 млн т. Обсяги збору олійних культур залишаються без змін і складають 21,6 млн т.

Загальний обсяг врожаю зернових та олійних культур на поточний рік наразі становить 81,3 млн т, говориться у повідомленні Мінагрополітики. 

«За попередніми оцінками, у 2023 році аграрії зберуть зернових у таких обсягах: пшениці — 22,2 млн т, ячменю — 5,8 млн т, кукурудзи — 30,1 млн т. Щодо олійних культур, то врожай соняшнику залишився на рівні 13 млн т, соєвих бобів — 4,6 млн т. Збір ріпаку завершено — понад 4 млн т», — говориться у повідомленні. 

Також збільшився рівень урожайності зернових — до 54,7 ц/га. Це рекордний показник для України, перед цим найбільший рівень урожайності зернових був у 2021 році — 53,6 ц/га. Власне, це і дозволило вкотре переглянути у бік збільшення обсяги виробництва цьогорічного врожаю та, зокрема, збільшити показники виробництва кукурудзи з 28,5 млн т до понад 30 млн т.

«Збирання кукурудзи вже проведено на 87% площ. Торік на аналогічну дату було зібрано 66% площ цієї культури. За сприятливих погодних умов збирання кукурудзи буде продовжуватися, хоча частина врожаю залишиться в полях до весни», — вважають у міністерстві. 

Уточнюється, що загальна площа посівних ярих і озимих зернових цьогоріч була меншою на 980 тис. га, ніж торік, й становила 10895 тис. га.

«На початку весни 2023 року загальний валовий збір на поточний рік прогнозувався на рівні 63,5 млн т. Це було на 13% менше до показника 2022 року. У червні, після початку жнив, прогноз був підвищений до 68 млн т, що було на 7% менше показника 2022 року. На початку вересня, завдяки сприятливим погодним умовам, були всі підстави для чергової зміни прогнозу в позитивний бік до 76,7 млн т, а відтак у жовтні — до 79,1 млн т, нині — до 81,3 млн т», — підсумували у міністерстві. 

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *