Переробники готові дорожче купувати амарант

Переробники амаранту в сезоні-2024 піднімають закупівельні ціни на товарне насіння до 30 тис. грн/т з ПДВ.

Про це повідомив голова ГО «Асоціація виробників амаранту та амарантової продукції» Олександр Дуда.

«Органічний амарант можна буде продати за ціною 50 тис. грн/т з ПДВ», — додав він. 

Фахівець зазначив, що протягом 2020-2023 років фермери стабільно реалізовували насіння амаранту по 25 тис. грн/т, це дозволило втримати реалізаційні ціни для вітчизняних переробних підприємств і забезпечити їх сировиною в повному обсязі. Середня врожайність насіння амаранту сортів Харківський-1, Лєра на природному агрофоні становить 12 ц/га, із листовим підживленням та внесенням 30-50 кг д.р. N, P — до 26 ц/га. Орієнтир для пожнивних посівів амаранту сорту Ультра на природному агрофоні — 8 ц/га.

«Наразі маємо сталий попит на українське товарне насіння амаранту. Україна стала поважним і бажаним гравцем на європейському ринку. Запити на сировину значно перевищують наші можливості їх задовольнити.

Через те ми і робимо обґрунтований крок — збільшуємо посівні площі під амарантом в Україні до 10 тис. га в 2024 році», — уточнив Олександр Дуда.

І додав, що з аграріями вже почали укладати угоди на викуп врожаю 2024 року.

Він зауважив, що зараз в Україні є можливість прийняти та забезпечити післязбиральну доробку (сушіння та очистку до чистоти 99,99%) до 2 тис. т збіжжя амаранту щороку.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *