Невизначеність із «зерновою угодою» впливає на вартість пшениці

Український ринок пшениці й надалі функціонує в умовах невизначеності щодо подальшої дії «зернової угоди», що стримує торгову активність і чинить тиск на закупівельні ціни в морських портах.

Про це розповіла керівниця відділу зернових та олійних ринків ІА «АПК-Інформ» Анна Танська.

«Попри оптимістичну налаштованість ООН щодо продовження «зернової угоди» після сплину другого терміну її дії в березні та заяви про початок переговорів уже цього тижня, локальний ринок залишається доволі стриманим. Це посилює тиск на ціни попиту в портах Великої Одеси та призводить до суттєвого зниження закупівельної активності трейдерів у цьому напрямку. Наразі більшість із них сфокусовані на відвантаженні вже сформованих у припортових зонах обсягів зерна та призупиняють закупівлю за умов низької активності укладання нових контрактів з імпортерами», — прокоментувала Танська.

Також вона додала, що за поточних умов спостерігається подальше збільшення відвантажень альтернативними шляхами, що збільшує дисбаланс між попитом і пропозицією та сприяє зниженню цін.

Зокрема, експертка повідомила, що ціни попиту в портах Дунаю на продовольчу пшеницю та фураж за підсумками минулого тижня зафіксувалися в межах 217-223 і 208-216 $/т, або 8600-9150 і 8000-8570 грн/т СРТ-порт відповідно. Максимальні ціни озвучували одиниці.

Ціни попиту в портах Великої Одеси на продовольчу пшеницю в той самий час переважно становили 204-212 $/т, або 8000-8300 грн/т СРТ-порт. При цьому компанії-посередники озвучували нижчі ціни, які залежно від умов поставки варіювалися в діапазоні 178-195 $/т СРТ-порт.

Ціни попиту в порту Миколаїв на продовольчу пшеницю 2 та 3 класу здебільшого не перевищували 7400-7500 і 7100-7250 грн/т СРТ-порт відповідно.

Ціни на продовольчу пшеницю та фураж у порту Констанца (Румунія) знизилися на 2-8 $/т і переважно становили 280-285 і 275-280 $/т на умовах DAP/CIF.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *