Названо два фактори, через які зростають ціни на картоплю

Початок 2024 року тішить виробників картоплі рекордними цінами. Станом на середину січня картопля залишається найдорожчим складником у борщовому наборі українців.

Львівщина не стала винятком: ціни на картоплю на торгових майданчиках області у середині січня сягнули 19-22 грн/кг, говориться у повідомленні Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА у Facebook.

«Цього сезону ціни на картоплю на Львівщині й в Україні в цілому формуються під впливом двох важливих факторів. По-перше, внаслідок відносно низьких цін у попередні кілька сезонів комерційні виробники скоротили виробничі площі під картоплею на користь дорожчих позицій, таких як морква та капуста. По-друге, низькі ціни на картоплю спонукали населення не тільки до зменшення виробничих площ, а й до зменшення обсягів заготівлі картоплі на зиму. Відповідно, сьогодні пропозиція картоплі на ринку є помітно нижчою, а попит на початок року, навпаки, є нетипово високим порівняно з попередніми 3-4 роками. Це дозволяє цінам рости», — розповідає керівник департаменту Тетяна Гетьман.

За оперативними даними департаменту, в 2023 році промислове виробництво картоплі та виробничі площі скоротились вперше після впевненого зростання останні 5 років. Площі та урожай у населення також помітно зменшились  порівняно з 2022 роком.

Водночас за обсягами виробництва Львівщина залишається одним із найбільших  регіонів, які забезпечують картоплею цілу Україну. На теренах області збирають до 10% всього українського врожаю картоплі. Майже 50% промислового обсягу виробництва картоплі області забезпечують два господарства. Але комерційний сектор виробляє лише 4% валового обсягу картоплі. Решта врожаю збирає населення, тому навіть незначне скорочення виробничих площ у цьому сегменті суттєво впливає на регіональний баланс попиту та пропозиції картоплі.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *