Критичного зростання цін на овочі до кінця зими не очікується

Всі овочі борщового набору в Україні, крім цибулі та моркви, станом на початок січня 2024 року коштують на 20% дорожче, ніж у січні торік.

Про це повідомила керівник відділу маркетингу оптового ринку сільськогосподарської продукції «Шувар» Тетяна Попович.

Зазначається, що рекордсменом за зростанням ціни за рік стала картопля, яка порівняно з початком 2023 року подорожчала в 3,5 раза — сьогодні середня гуртова ціна на ринку складає 14-15,5 грн/кг. Буряк та капуста коштують 10-11 грн/кг, що на 20% дорожче, ніж минулого року. 

«Водночас морква сьогодні коштує 10-11 грн/кг — на 48% дешевше, ніж у січні минулого року. Цибуля також проти минулого року подешевшала більш ніж удвічі та коштує 11,5-12,5 грн/кг. Такі падіння є результатом надлишкових обсягів — перевиробництва моркви й цибулі. Стагнуючий попит вплинув на цінову ситуацію», — пояснила фахівець.

Щодо підвищення цін, насамперед, воно пов’язане із високими витратами на зберігання та транспортування, а також із підвищеними тарифами на електроенергію для виробників та вартістю пального. 

«Якщо порівнювати ціни з попереднім тижнем, ситуація виглядає навіть більш ніж стабільно. Навіть по картоплі, яка б’є всі цінові рекорди, зростання ціни було в межах 1,5%, капуста та морква подешевшали на 5%, а буряк та цибуля залишились на тому ж ціновому рівні, що і в останній тиждень грудня. До кінця зими 2024 року, на мою думку, критичного зростання цін не очікується. Залежно від виду овочів цінове зростання може бути в межах 2-7%», — додала Тетяна Попович.

І зазначила, що будь-який прогноз має ступінь невизначеності, і актуальні ціни можуть відрізнятися залежно від низки змінних обставин. Важливо зважати на загальні економічні умови в країні, які можуть впливати на ціни на продовольчі товари, погодні фактори тощо.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *