Критичних температур для вимерзання озимих не спостерігалось

Більша частина другої декади січня характеризувалася холодною погодою. Лише протягом останніх двох днів майже на всій території країни денні температури повітря набули плюсових значень, відмічалося різке коливання температури повітря вдень та вночі.

Опади протягом декади спостерігалися спочатку у вигляді снігу, а потім — дощу, йдеться в аналітичній довідці НААН, опублікованій на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України.

«Протягом другої декади січня посіви озимих зернових культур перебували у стані зимового спокою, загрозливих явищ для перезимівлі не спостерігалося», — говорять фахівці. 

І додають, що дуже низькі температури повітря, які відмічалися протягом цього місяця, місцями недостатня висота снігового покриву на посівах, сильні вітри призвели на деяких територіях до відмирання верхньої частини надземної маси рослин пшениці озимої, яка не була покрита снігом. 

«Оскільки критичних температур вимерзання не відзначено, то цей фактор не несе загрози для озимини. Але необхідно звернути увагу на посіви озимих зернових (особливо пізніх строків сівби) під час відбору зразків рослин (монолітів) 25.01 на полях із нерівним рельєфом, де спостерігалося видування снігового покриву. У випадку, коли на поверхні було зафіксовано температуру повітря нижче -20-24°С, мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння могла наближатися до критичної», — додали спеціалісти.

Отже, за нестійких погодних умов (коливання температурного режиму), які спостерігаються протягом останніх днів, постійний моніторинг за станом озимих зернових культур має бути на порядку денному впродовж усієї перезимівлі, підсумували фахівці.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *