Ціни на цибулю стрімко йдуть униз

В Україні триває зниження цін на цибулю врожаю 2023 року.

Про це повідомляють аналітики EastFruit.

Наразі оптові ціни на цибулю опустилися до рівня 7-12 грн/кг ($0,19-0,32/кг). Нагадаємо, минулого тижня ціновий діапазон на один із найосновніших овочів в Україні перебував на рівні 8-15 грн/кг ($0,21-0,40/кг), тобто дана продукція реалізовувалася більш ніж на 25% дорожче.

«Настільки стрімке зниження цін на цибулю в Україні оператори ринку пояснюють істотним зростанням пропозиції продукції на ринку, оскільки збиральна кампанія в господарствах у всіх регіонах країни перебуває в активній фазі», — пояснюють аналітики. 

Якщо нинішні цінові тенденції матимуть місце на внутрішньому ринку України й в найближчі 2-3 тижні, оптові ціни на цибулю в нинішньому сезоні зможуть опуститися нижче середніх показників за останні 5 років, прогнозують фахівці.

За словами виробників, багато хто з них ще не прибрав основні обсяги цибулі з полів, що може означати, що пропозиція продукції на ринку продовжуватиме збільшуватися ще щонайменше протягом найближчих 2-3 тижнів, а то й місяця. Також, фермери відзначають, що погодні умови в Україні на цей час сприяють успішному збиранню врожаю, що, на їхню думку, не призведе до істотних втрат продукції під час зберігання надалі.

На думку аналітиків, комерційні виробники й «новачки» в різних регіонах країни істотно розширили площі під цибулею в поточному сезоні, що може безпосередньо підтримати зміцнення негативних цінових тенденцій в даному сегменті ринку і надалі.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *