Аграрії змінили структуру споживання мінеральних добрив

Обсяг закупівель мінеральних добрив українськими аграріями нині скоротився приблизно на 30% порівняно з довоєнним періодом — до 1,5-2,5 млн т.

Таку оцінку озвучив керівник роздрібного напряму Ostchem RETAiL (один із трейдерів Ostchem) Євген Хуриленко, повідомила пресслужба компанії.

За його словами, змінилася структура споживання мінеральних добрив аграріями.

«Лідером споживання, як і раніше, залишається селітра — понад 50%, це класика. На друге місце у нас цього сезону вийшов КАС — 35%. На третьому місці карбамід — 15%», — наголосив Євген Хуриленко.

Він пояснив, що зниження відбулося за рахунок споживання складних добрив, які раніше постачалися в Україну з недружніх країн. Близько 80% цих добрив імпортувалися з білорусі.

Водночас експерт відзначив зростання числа обмінних угод, коли укладається угода на обмін добрив на зерно. Це він назвав вимушеним кроком, пов’язаним із дефіцитом оборотних коштів у аграріїв та зростанням вартості кредитів.

«Подальша динаміка українського ринку добрив залежатиме від трьох базових факторів — перебігу війни, цін на газ та світових цін на агропродукцію», — резюмував Хуриленко.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *