Аграрії України навесні мають вийти на посівні площі минулого року

Аграрії готуються навесні засіяти площі, на яких не вдалося посіяти озимі культури, зокрема через несприятливі погодні умови.

Про це у телеефірі повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

«Наразі ми спостерігаємо зниження міжнародних цін на мінеральні добрива. Це той фактор, який також має допомогти нам весною надолужити площі, які не були засіяні восени. Ми маємо вийти як мінімум на площі, які були посіяні у 2022 році», — зазначив він.

Щодо замінованих площ, то ситуація, за словами чиновника, на Харківщині та Херсонщині залишається складною. Там заміновано понад 1 млн га території.

«Їх можна розділити на два типи. Перший — там, де була лінія фронту, це 80-90% замінованих площ. Другий —  в тилу, там менший відсоток. Щодо останніх, є план все ж встигнути засіяти. А ті 200-300 тис. га, які були на лінії зіткнення, на жаль, цього року ще не вдасться ввести в обіг», — зауважив Тарас Висоцький.

Крім того, перший заступник міністра підкреслив, що наразі одним із ключових завдань Мінагрополітики є відпрацювання механізму бронювання працівників агросектору. 

«Ми розуміємо, що фахові працівники агросектору в більшості випадків також дуже цінні для Збройних сил України. Нам потрібно буде знайти складний, але все ж компроміс між продовженням діяльності аграріїв та підтримкою ЗСУ», — резюмував він.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *