Уряд планує відновлення програми компенсації вартості сільгосптехніки

Уряд буде спрямовувати інвестиції в реальний сектор економіки, зокрема, за 10 років планується залучити $90 млрд інвестицій у виробничі підприємства.

Про це заявила перший віцепрем’єр-міністр — міністр економіки України Юлія Свириденко під час зустрічі з представниками бізнесу, повідомляє пресслужба Мінекономіки. 

«Зараз дуже важливо переосмислити внутрішнє споживання — надавати перевагу українському виробнику, це пріоритет для нашої економіки. Уряд пропонує низку інструментів для підтримки українських виробників та підприємців. Це і 18 млрд грн на 2024 рік за кредитною програмою «5-7-9%», і  5,4 млрд грн на гранти на переробку, це також повернення програми компенсації вартості за купівлю сільгосптехніки, програма стимулювання попиту на українські автобуси та багато інших. Усі ці інструменти є елементами нашої загальної філософії — відходу від сировинної держави до більш глибокої переробки», — підкреслила Юлія Свириденко.

Також вона відзначила пріоритет українського виробника в публічних закупівлях машинобудування. Вимога локалізації у 2024 році буде становити 20% і розповсюджуватиметься на міський транспорт, залізничний транспорт, комунальну і соціальну техніку, енергетичне машинобудування.

Як зазначила перший віцепрем’єр-міністр, підтримка інвестицій — у фокусі уряду. Так, на наступний рік уряд виділить 3 млрд грн на державну підтримку проєктів зі значними інвестиціями. Мінекономіки очікує на звернення від інвесторів, які фокусуються на виробничих потужностях для виготовлення продукції з високою доданою вартістю.

Також у плані в межах Ukraine Facility передбачено інвестиційний механізм, спрямований на надання гарантій міжнародним фінансовим організаціям та фінансовим інституціям з розвитку, аби посилити залучення інвестицій в Україну. На наступний рік передбачається, що цей механізм допоможе залучити додаткові $8-10 млрд у приватний, державний та муніципальний сектори.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *