ВВП України зріс на 4% попри блокування західних кордонів

Українська економіка продовжує зростати навіть попри те, що минулого місяця польські перевізники блокували наземні пункти пропуску автомобільних вантажів. ВВП у листопаді 2023 року зріс на 4% порівняно з листопадом минулого року.

За січень-листопад 2023 року зростання економіки оцінюється на рівні 5,5% порівняно з відповідним періодом минулого року, повідомляє Міністерство економіки України. 

«У листопаді 2023 року майже місячне блокування польськими автоперевізниками польсько-українського кордону було основним негативним фактором для виробників-експортерів та виробників, залежних від імпортної сировини під час доставки продукції автомобільним транспортом. Водночас робота українського морського коридору дозволила частково компенсувати втрати в економіці внаслідок блокади польсько-українського кордону», — зазначила перший віцепрем’єр-міністр України — міністр економіки України Юлія Свириденко.

За її словами, насамперед цим скористались виробники аграрної та металургійної продукції, підприємства з видобування металевих руд та залізничні перевізники. За оцінками міністерства, позитивні фактори у листопаді дещо переважили баланс впливу на ВВП і у підсумку, за попередніми оперативними оцінками, спостерігалося зростання ВВП на рівні 4%.

Також у листопаді уповільнилося зростання споживчих цін — до 0,5% за даними Держстату (після 0,8% у попередньому місяці). Загалом річні темпи інфляції і далі сповільнювалися — з 5,3% у попередньому місяці до 5,1% у листопаді. Це навіть менше, ніж у деяких країнах Євросоюзу. Так, за даними Євростату, в листопаді споживча інфляція в річному обчисленні в Чехії — 8%, Угорщині — 7,7%, Ісландії — 7,4%, Словаччині/Румунії — 6,9%, Польщі — 6,3%, Хорватії/Болгарії — 5,5%.

«Наразі помірна динаміка зростання споживчих цін є співставною із рівнем інфляції в європейських країнах, чиї економіки не зазнають шоків війни. Це додаткове підтвердження цілісності та стабільності функціонування вітчизняної економіки. Поточний інфляційний тренд та чинники, що його формують, свідчать про виправданість очікувань щодо низької інфляції», — підсумувала Юлія Свириденко.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *