Рада ухвалила закон про страхування інвестиційних ризиків за рахунок ЕКА

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт про страхування інвестицій від воєнних ризиків через Експортно-кредитне агентство (ЕКА).

За відповідний законопроєкт №9015 проголосували 242 парламентарії, повідомив перший заступник керівника Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат від фракції «Голос» Ярослав Железняк у Telegram.

Згідно з пояснювальною запискою, документом пропонується внести зміни до чинного Закону «Про фінансові механізми стимулювання експортної діяльності», зокрема усунути прогалини, що обмежують можливість страхування вітчизняних інвестицій Експортно-кредитним агентством, в тому числі в умовах воєнних дій та повоєнного відновлення. У разі ухвалення документів і затвердження необхідних нормативних актів Кабміном і Нацбанком український інвестор зможе звернутися безпосередньо до ЕКА, в один із банків або страхову компанію, які співпрацюють з ЕКА, й оформити відповідне страхування.

Очікується, що ухвалення закону забезпечить підтримку економічної діяльності в Україні, посилення промислового сектору, а також створення нових робочих місць та наповнення податками бюджетів усіх рівнів.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *