Більше 900 га садів та теплиць створять за державні гранти

Міністерство аграрної політики та продовольства України у межах грантової програми зі створення та розвитку садів і теплиць погодило вже 66 заявок.

Про це говориться у повідомленні відомства.

Наразі загальна сума гранту за обидвома напрямами програми складає 314,9 млн грн загальною площею 914,7 га. Зокрема, вже підписано 60 наказів із закладання або розвитку садів загальною площею майже 904 га на загальну суму 273 млн грн, а також 6 наказів із розвитку тепличних господарств площею 10,75 га, загальна сума становить 41,9 тис. грн.

«20,8 млн грн уже перераховано на рахунки 16-ти учасників програми», — уточнили у міністерстві.

І нагадали, що суми грантів по садах залежно від площі становлять від 140 тис. грн до 10 млн грн на одного отримувача, по теплицях — до 7 млн грн. За умовами програми за напрямом садівництва площі угідь для розвитку чи створення саду мають варіюватися від 1 до 25 га. Також серед основних вимог програми є створення робочих місць згідно з умовами, передбаченими в Порядку надання коштів. За напрямом теплиць гранти надаються на будівництво однієї модульної теплиці орієнтовною площею від 0,4 га до 2,4 га відповідно до типового проєкту. Кількість створених робочих місць має бути не менше 14 на 1 га. Заявка на створення теплиць повинна містити проєкт модульної теплиці.

«Крім того, програма за обома напрямами передбачає співфінансування: від 30% власних коштів забезпечує її учасник, а 70 % — держава. Цими коштами можна оплатити будь-які витрати, пов’язані з погодженим проєктом висадки насаджень», — додали у міністерстві.

Источник: www.agroportal.ua

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *