За перший тиждень нового року бізнес отримав 2,2 млрд грн за програмою «Доступні кредити»

У перший тиждень 2024 року 465 підприємців отримали кредити на загальну суму 2,2 мільярда гривень за програмою «Доступні кредити». Всього від початку реалізації програми в лютому 2020 року було видано 79 000 кредитів на суму 269 мільярдів гривень. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінекономіки.

У 2023 році найбільше підприємці взяли кредитів на поповнення обігових коштів – 47 млрд грн та антивоєнних кредитів – 16 млрд грн. Окрім того, 13 млрд грн кредитів взяли аграрії на підтримку посівної кампанії, 12 млрд грн бізнес взяв на реалізацію інвестиційних проектів, 8 млрд грн – було видано переробним підприємствам. 

У 2023 році найбільше кредитів підприємці отримали на поповнення обігових коштів (47 млрд грн) і на антивоєнні позики (16 млрд грн). Крім того, фермери отримали 13 млрд грн на підтримку посівних кампаній, бізнес – 12 млрд грн на реалізацію інвестиційних проєктів, а переробні підприємства – 8 млрд грн. 

Найчастіше кредитуються за програмою підприємства, що працюють у сферах:

  • сільського господарства (49%);
  • оптової та роздрібної торгівлі (26%); 
  • переробної промисловості (16%). 

Серед регіонів лідерами за сумами укладених кредитних договорів є Львівська, Одеська, Дніпропетровська, Харківська, Київська, Вінницька області та м. Київ.

На сьогодні участь у програмі беруть 45 банків, найбільшу кількість кредитів видали «Приватбанк» (35,8 тис.), «Ощадбанк» (11,8 тис.) та «Райффайзен Банк Аваль» (5,4 тис.).

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *