Суд зупинив банкрутство Сумихімпром

Фонд держмайна домігся закриття провадження у справі про банкрутство ПАТ «Сумихімпром». Відповідне рішення прийняв Господарський суд Сумської області 21 листопада 2023 року.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ФДМУ.

Також суд постановив закрити провадження у даній справі.

«Фонд  є власником Сумихімпром – володіє 99,995% акцій підприємства. У 2018 році Урядом було прийнято рішення про включення акцій підприємства до Переліку об’єктів великої приватизації та планувався їхній продаж на відкритому аукціоні. Рішення про приватизацію мало стати підставою для закриття провадження у справі про банкрутство, однак протягом останніх 5 років щоб не допустити встановлення контролю держави над активами підприємства представники структур, які де-факто контролювали Сумихімпром, постійно подавали в різні судові інстанції клопотання про відкладення та зупинення розгляду справи. Вони оскаржували «проміжні» ухвали з процесуальних питань та умисно затягували судовий процес щоб не допустити закриття справи про банкрутство і зірвати підготовку підприємства до приватизації. Однак Фонд вжив усіх можливих заходів, навіть звертався зі скаргою до Вищої ради правосуддя, і зрештою переміг», – зазначає Перший заступник Голови ФДМУ Денис Шугалій.

Наразі своїм рішенням Господарський суд Сумської області розблокував приватизацію і відновив контроль держави над підприємством. 

Історія банкрутства ПАТ «Сумихімпром»

Ще у 2010 році Дмитро Фірташ отримав у власність 0,005% акцій міноритарного пакету акцій підприємства. Решта акцій була і є у власності держави. Незважаючи на це, йому вдалося призначити керівником підприємства колишнього менеджера однієї зі своїх компаній – «Кримський титан».

Через неефективні управлінські дії менеджменту за рік ПАТ «Сумихімпром» з успішного хімічного гіганта перетворилося на неплатоспроможного боржника, накопичивши борги на 1,4 млрд грн. Найбільшу частину боргів сконцентрували компанії з Group DF (банк «Надра», «Синтез Ресурс», Ostchem International, «Кримський Титан», «КУА «Промислові інвестиції»).

Використовуючи це, вони утворили комітет кредиторів підприємства, ініціювали процедуру його санації і призначили керуючого санацією. Він двічі розробляв план санації – у 2014 та 2021 році. Через те, що документи не відповідали вимогам законодавства та не містили дієвих заходів з відновлення платоспроможності підприємства, ФДМУ відмовляв у їхньому погодженні. За цей час борг підприємства сягнув 2,35 млрд грн.

У 2018 році було прийнято рішення про приватизацію державного пакета ПАТ «Сумихімпром». Припинити процедуру банкрутства можна було через відповідне клопотання до суду і ФДМУ це зробив у 2018 році. Проте керуючий санацією та пов’язані з ним і Дмитром Фірташем кредитори, користуючись процесуальними «лазівками», тривалий час блокували прийняття судом рішення щодо закриття справи про банкрутство.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *